Twitter
İstanbul'un simgesi Kız Kulesi'nde tekne ulaşımı dahil unutulmaz akşam yemeği menüsü 165 TL!
Cumartesi HARİÇ; 4 Haziran - 1 Temmuz 2019 tarihleri arasında geçerlidir.
Ref No : 207741
185,00 TL
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
ÖNE ÇIKANLAR
Zarif kızımız sizi muhteşem bir akşam yemeğine davet ediyor!

İstanbul'un muhteşem manzarasında yer alan ve Boğaz’ı 360 derece izlemenin keyfini sunan Kız Kulesi, 2500 yıllık görkemli tarihinin gizemini ve bugünün büyüsünü hissettiriyor, büyüleyici bir akşam yemeğine ev sahipliği yapıyor.

Bir düşünün Kızkulesi’ndesiniz… 2500 yıllık gizemli bir tarihle iç içe, Asya ve Avrupa kıtalarının kesiştiği bir noktada, Boğaz’ın tam ortasında duruyorsunuz. Gözlerinizi hangi yöne çevirseniz, İstanbul’un bir başka yüzü size bakıyor. Etrafınızda; Sultan Ahmet ve Ayasofya, Galata Kulesi, Çırağan Sarayı, Ortaköy ve Üsküdar Sahilleri... Uzansanız dokunacak kadar yakın, eşsiz güzellikte bir mekân.

Antikçağ'da Hero ve Leandros’un ölümsüz ve yasak aşk hikayesinden, Bizans İmparatorluğu’da prensesin yılan tarafından sokularak öleceğinin kehanetine, Battal Gazi'nin Tekfurun kızına aşık olmasıyla; saklı hazineyi ve kızı kaçırmasına kadar bütün efsanelere 2500 yıl ev sahipliği yapmış bir kule… 


KIZ KULESİ’NDE AKŞAM YEMEĞİ MENÜSÜ:
********
Ordövr Tabağı: Haydari, Patlıcan Salata, Alabalık Füme, Eski Kaşar Peyniri, Beyaz Peynir,
Zeytinyağlı Biber Dolma, Acılı Ezme ve Közde Kırmızı Biber
********
ARA SICAKLAR
Sebzeli Hünkâr Böreği (Fesleğenli Yoğurt Kreması ile)
********
ANA YEMEK (Seçmeli)
Darüzziyafe Köfte (Patates graten ve kepse pilavı ile)
VEYA
Piliç Francaise ( Mantarlı risotto ve tereyağlı brokoli ile)
********
TATLI
Bonoffee Pies: Kaymaklı Dondurma ve Yaban Mersini Sos ile
********
İÇECEK
1 Adet Meşrubat

TEKNE ULAŞIMI
Kabataş İskelesi : 20.00-20.45 ve 21:30  saatlerinde sefer; dönüşler ise 23:00-23:45 ve 24:30 
Üsküdar İskelesi : 20.15 'ten sonra her 15 dakikada bir sefer

Kız Kulesi'nin Hikayesi

Geçmişi 2500 yıl öncesine dayanan bu eşsiz yapı, İstanbul`un tarihine eş bir tarih yaşamış ve bu kentin yaşadıklarına görgü şahitliği yapmıştır. Antik çağda başlayan geçmişiyle, Eski Yunan’dan Bizans İmparatorluğu’na, Bizans'dan, Osmanlıya, tüm tarihi dönemlerde var olarak günümüze kadar gelmiştir.

Tarihte Kız Kulesi’nin üzerinde yer aldığı kayalıktan ilk kez M.Ö. 410’da söz edilir. Anlatılanlara göre; önceleri Asya sahillerinin bir çıkıntısı olan kara parçası zamanla sahilden kopmuş ve Kızkulesi’nin üzerinde bulunduğu adacık oluşur. Boğaz’a girip çıkan gemileri denetlemek amacıyla bu küçük ada üzerine bir kule inşa edilmesiyle, Kız Kulesi’nin miladi öyküsü başlar.

Roma Dönemi’nde düşman gemilerini Boğaz’a sokmamak adına kullanılan Kız Kulesi, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinden sonra yıktırılır ve yerine taştan, içerisine toplar yerleştirilen küçük bir kalecik yapılır. Kule, Osmanlı döneminde savunma kalesi olmaktan çok bir gösteri platformu olarak kullanılır. Çevresinin sığ olması sebebiyle 17. asırdan sonra kuleye bir de fener konulmasıyla, kule artık deniz feneri olarak hizmet vermeye başlar. Kuledeki toplar da bu dönemde artık korunma için değil, merasimlerde selamlama için atılır.

Ancak Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküş devrine girmesi ile Kızkulesi, tekrar savunma kalesi olarak kullanılmaya başlar. Daha önce eğlenceler ve kutlamalar için yapılan top atışları, bu dönemde artık savunma amaçlı yapılır.

Kule, 1830’larda ise kolera salgınının şehre yayılmaması için karantina hastanesine dönüşür. Kız Kulesi’nde tesis edilen bu hastanede uygulanan karantina ile salgının yayılması önlenmiştir.
İSTANBUL’UN İMZASI KIZ KULESİ 

İki kıtanın kucaklaştığı yerde bulunan küçük adacık,binlerce yıllık efsaneleriyle 2000 yılından itibaren siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir.

Kız Kulesi,2012 yılında yapılan renovasyon çalışması ile hak ettiği çehresine kavuşmuştur.09.00-18.45 saatleri arasındaki gündüz servisinde; kafeterya, eşsiz manzaralı seyir terası ve 2012 yılında hizmete giren Kız Kulesi efsanelerinin sergilendiği ‘’efsaneler sergisiyle’’ misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Türkiye’nin ilk “White Glove Service” standardıyla hizmet veren restuarant’ı olan Kız Kulesi,20.15 sonrasındaki Akşam Servisinde; dünya mutfağının eşsiz yemeklerini değerli misafirlerine sunmaktadır. 

Yıllar boyu sevgililerin,eşsiz İstanbul manzarasına karşı,birbirlerine söyledikleri "evet" cümlesi ile aşklarını ölümsüzleştirdiği bu eşsiz mekan,hep hayalini kurduğunuz unutulmaz düğünleriniz ve özel etkinliklerinize de ev sahipliği yapıyor.

facebook/maidenstower

twitter/kizkuleistanbul

Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat Kız Kulesi tarafından sizlere sunulmaktadır.

Fırsat  Cumartesi HARİÇ; 4 Haziran - 1 Temmuz 2019 tarihleri arasında geçerlidir.

Özel günlerde geçerli değildir.

MUTLAKA REZERVASYON YAPTIRILMALIDIR
 ve erken rezervasyon önerilir. Rezervasyon esnasında kodların verilmesi gerekir Rezervasyonsuz katılım kabul edilmemektedir.

Aranılan tarihten en fazla 14 gün sonrasına rezervasyon alınabilmektedir. 

Fırsat kuponu almadan önce Kız Kulesi aranarak rezervasyon yaptırmak tarih için müsaitlik olup olmadığınız öğrenmeniz gerekmektedir.

Fırsat 1 Kişiliktir. Masadaki kişi sayısı kadar kod alınması gerekir.

Rezervasyon esnasında kupon kodlarının belirtilmesi gerekmektedir. 10 kişi ve üstü satın alımlarda Kızkulesi yönetimi ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Fiyata sadece menü, 1 adet meşrubat, tekne ulaşımı, müze girişi dahildir. İçeceklerin tamamı ekstradır.

Şort, kapri veya eşofman tipi kıyafetle misafir kabul edilememektedir. 

Akşam yemekleri için 7 yaş altı çocuk kabul edilememektedir.7 yaş üstü çocuklar için fırsat kodu alınması gerekmektedir.

Menü ve tekne ulaşım saatleri fırsat detayında yer almaktadır.

Yemek servisi 20.15 - 00.30 saatleri arasında yapılmaktadır. Akşam Yemeği için Kızkulesi’ne giriş son olarak 22:30’dadır.

REZERVASYON İÇİN TEL: 0216 342 47 47  

Rezervasyonsuz katılım, kabul edilmemektedir.

Misafirlerin önceden kod vermeksizin Kız Kulesi’ne gidip, hizmet almaları durumunda son dakika ilettikleri kod geçersiz sayılacak olup, misafirden normal fiyat üzerinden ödeme alınacaktır. Dilerlerse var olan kodlarını daha ileriki tarihlerde rezervasyon esnasında ileterek kullanabileceklerdir.

Rezervasyon iptali ve değişikliği en geç 48 saat önceden bildirilmelidir. Aksi durumda kupon kodu kullanıldı kabul edilir.

Hava şartlarına bağlı olarak akşam yemeği iç yada dış mekanda servis edilmektedir.

Başka indirim ve kampanyalarla birleştirilemez.

İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutmayın.

Tekne Ulaşımı:

Kabataş İskelesi : 20:00-20:45-21:30  saatlerinde sefer; dönüşler ise 23:00-23:45 ve 24:30 

Üsküdar İskelesi : 20.15 'ten sonra her 15 dakikada bir sefer

İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutmayınız.


"Fırsatlar hakkında diğer sorularınız ve kullanım koşulları okumak için Burayı Tıklayın."İLETİŞİM
Kız Kulesi
Kızkulesi Salacak Mevkii Üsküdar / İstanbul TR
0216 342 47 47
kizkulesi.com.tr/
Adresim :
DETAY
  
Fırsatlardan Haberdar Olun
Email:  
Şehir: