Twitter
3 Şubat|12:00|Caddebostan Kültür Merkezi'|Kurbağa Prens
Ref No : 202252
17,00 TL
34,00TL
liste
%50
indirim
17TL
kazancınız
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
ÖNE ÇIKANLAR
Kurbağa Prens, çocuklarınızın izlemekten sıkılmayacağı müzikli ve danslı bir oyun.

"KURBAĞA PRENS"
Oyunun Konusu
Sarayın birinde, kendi güzel ama biraz huysuz bir Prenses yaşamaktadır. Bu Prenses,arkadaşlarına, saray çalışanlarına ve hatta oyuncaklarına bile kaba davranmaktadır. Aslında gerçek bir arkadaşa sahip olmayı çok istemekte ama bencilliği ve kabalığı yüzünden bunu bir türlü başaramamaktadır. Bir gün, Kral olan babası, Prenses’e aile yadigarı, sihirli bir top hediye eder. Bu topun, yürekten dilenen dilekleri gerçekleştirebileceğini söyler. Ancak dileklerin gerçekleşebilmesi için çaba göstermek gerektiğini yoksa topun bir işe yaramayacağını da ekler. Prenses babasının söylediklerini neredeyse hiç dinlemez ve topuyla oynamak için bahçenin yolunu tutar. Bir süre sonra sihirli topu bahçedeki bir kuyuya düşürür. Bu kuyu, Kurbağa Prens’in içinde yaşadığı kuyudur. Kurbağa Prens, Prenses’e, topu kendisine  geri verebileceğini ancak karşılığında kendisinin de isteklerinin olduğunu söyler. Kurbağa Prens, bir kereliğine Prenses’in tabağından yemek yiyecek, bardağından su içecek ve yastığını üzerinde uyumak üzere ödünç alacaktır. Prenses şartları kabul eder. Kurbağa, topu kuyudan çıkartır ve Prensese’ teslim eder. Ancak Prenses’in sözünü tutmaya hiç niyeti yoktur. Topu alıp sarayın yolunu tutar.

Duruma sinirlenen Kurbağa, Prenses’e bir ders vermeye karar verir. Bu sırada; olaylara şahit olan, Prenses’in sarayında görevli ve onun huysuzluğundan yılmış olan Şaklacıbaşı, Kurbağa’ya yardım etmeye karar verir. Ona, akşam, sarayda Prenses için bir doğum günü yemeği düzenleneceğini, isterse planını orada gerçekleştirebileceğini söyler. Kurbağa, yemeye çalıştığı ve son anda yemekten vazgeçtiği bir sinekten de yardım ister ve onunla bir anlaşma yapar. Sinek, Kurbağa ile beraber saraya gidecek ve Prenses’e vereceği ders için kendisine yardımcı olacak, bu sayede de kendisi tarafından yenmekten kurtulacaktır. Şaklacıbaşı, Kurbağa ve Sinek birlikte sarayın yolunu tutarlar. 
Akşam yemeği Kurbağa’nın baskınıyla bozulur. Sinek’in yardımıyla, bin bir oyun yapar ve prensesin tabağından yemek yemeyi, bardağından su içmeyi başarır ancak yastığını bir türlü alamaz. Şaklacıbaşı ile birlikte Prenses’i uyutmaya çalışırlar ancak bunu da bir türlü başaramazlar. Sonunda yenmekten kurtulduğu için mutlu olan sineğin söylediği bir şarkı sayesinde Prenses uykuya dalar. Kurbağa ve Şaklacıbaşı tam yastığı alacaklarken Prenses uyanır ve elindeki yastığı Kurbağa’ya fırlatır. Kurbağa’nın yerde öylece yattığını görünce korkan ve yaptıklarının ciddiyetinin farkına varan Prenses ağlamaya başlar. Bu sırada yastığa kavuşan Kurbağa, etkisi altında olduğu büyüden kurtulur ve tekrar Prens’e dönüşür.

Prens,Şaklacıbaşı ile beraber kendi krallığının yolunu tutar. Yeniden arkadaşsız kalan Prenses, bir arkadaşa sahip olmak için dilekler diler ancak hiçbir işe yaramaz. Prenses, Sinek’in uyarısı ile kendine gelir. Sinek ona sahip olmak istediğimiz şeylere Prenses, Sinek’in uyarısı ile kendine gelir. Sinek ona sahip olmak istediğimiz şeylere sadece çaba gösterirsek sahip olabileceğimizi, yeni bir arkadaş dilemektense kalbini kırdığımız arkadaşlarımızın gönlünü almamız gerektiğini söyler. Yaptıklarından pişman olan Prenses, Prens ve Şaklacıbaşı’nı yolundan çevirip, yaptıklarından pişman olduğunu, verilen sözlerin, iyiliğin, nezaketin önemini anladığını söyler. Prens ve Şaklacıbaşı, Prenses’le barışır ve iki krallığın çocukları sonsuza dek dost olurlar.Bir varmış, bir yokmuş diye baslar tüm masallar ve nihayetinde sonsuza dek mutlu
yaşar masallardaki kahramanlar. Ama biz genelde arada olup biteni pek düsünmeyiz.  Ne yaparlar da sonsuza dek mutlu olmayı başarır bu kahramanlar? Dostluk, sevgi,dürüstlük nedir, mutlu olma yolunda ne derece önemlidir? Kurbağa Prens ve arkadaşları tam da bu sorular üzerinde şarkılarla danslarla zıplayıp duracaklar ve cevabı bulana dek durmayacaklar.

Künye

YapımYılı : 2018 - 2019 tiyatro sezonu
Perde : Tek perde
Süre : 60 dakika
Yaş Grubu :
YAZAN : GRIMM KARDEŞLER
YÖNETMEN : CAN DOĞAN
UYARLAYAN : DENİZYILMAZ
YÖNETMENYRD. : SİNEM AKAR
DEKOR : CİHAN AŞAR
KOSTÜM : BUKET ENGİN
MÜZİK : EMRE BAYAR
KOREOGRAFİ : ARDA ALPKIRAY
AFİŞ TASARIM : AYÇA AVCI
SES – IŞIK : KAĞAN ÖZTOP
OYUNCULAR : ERKAN KALEDİBİ
GÜN GÜNEY
SERTAÇ ATAÇ
SİDAL DAMAR
ZÜBEYDE GENEL

Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat 
5 Ocak Cumartesi|13:00|Akatlar Kültür Merkezi 
13 Ocak Pazar|13:00|Akatlar Kültür Merkezi 
21 Ocak Pazartesi|13:00|Akatlar Kültür Merkezi 
22 Ocak Salı|12:00|Kozyatağı Kültür Merkezi
28 Ocak Pazartesi|13:00|Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi
1 Şubat Cuma|13.00|Halis Kurtça Kültür Merkezi
3 Şubat|12:00|Caddebostan Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek oyun için geçerlidir.

Rezervasyon gerekli değildir.

Biletlerinizi oyundan 1 saat önce gişeden alabilirsiniz.

OTURMA PLANI OTOMATİK OLARAK BELİRLENMEKTEDİR.

ALINAN BİLETLERDE İADE, İPTAL VE DEĞİŞİKLİK YAPILAMAZ.

İsteyen dilediği kadar kupon alabilir. Birden fazla kupon alıp, sevdiklerinize de hediye edebilirseniz.

E posta adresinize 8 haneli Fırsat Kodunuz gelecek.

Gelen fırsat kodunu yazdırmanız yeterlidir. Bilet yerine geçecektir.

Mail gelmediğini düşünüyorsanız Spam,Junk ya da Önemsiz adlı mail kutularına bakınız.

Ya da dilediğiniz anda Fırsatlarım linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz
İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutmayınız.


"Fırsatlar hakkında diğer sorularınız ve kullanım koşulları okumak için Burayı Tıklayın."İLETİŞİM
Kozyatağı Kültür Merkezi
Kozyatağı Mahallesi, Buket Sk. No:1
Kadıköy/İstanbul

Akatlar Kültür Merkezi
Akat Mh., Zeytinoğlu Caddesi No:8,
Beşiktaş/İstanbul

Halis Kurtça Kültür Merkezi
Merdivenköy Mah. Ressam Salih Erimez Cad. Gözcübaba
Kadıköy / İstanbul

Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi
Caferağa Mahallesi, Nailbey Sk.
Kadıköy/İstanbul

Caddebostan Kültür Merkezi
Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No: 11
CADDEBOSTAN / İstanbul TR
Adresim :
Fırsatlardan Haberdar Olun
Email:  
Şehir: