Twitter
THY ile Ulaşım, 3 Gün 2 Gece Konaklama ve Rehberlik Dahil VİZESİZ "BOSNA HERSEK TURU" Kişi Başı 899 TL!
19-21 Ağustos,30 Eylül-02 Ekim,07-09 Ekim,14-16 Ekim,21-23 Ekim,04-06 Kasım,11-13 Kasım tarihleri arasında...
Ref No : 160369
899,00 TL
1500,00TL
liste
%40
indirim
601TL
kazancınız
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
ÖNE ÇIKANLAR
BOSNA - HERSEK 
VİZESİZ
2 GECE / 3 GÜN (EXTRALI)

AVRUPA’NIN KUDÜS’Ü BOSNA HERSEK
Bosna; ismini, Sava nehrine dökülen Bosna suyundan alır. Hersek ise adını ortaçağ sonlarında burada kurulan Hercegovina Dukalığından alır. Bosna-Hersek Avrupa kıtasının güneybatı, Balkan yarımadasının ise kuzeybatı köşesinde yer alır. Kuzey ve batıda Hırvatistan, doğuda Sırbistan güneydoğuda ise Karadağ tarafından çevrelenmiştir.

Bosna Hersek pek çok kültürün ve medeniyetin geçiş yeri olmuştur. Bosna Hersek önceki Yugoslav cumhuriyetinde etnik karışıma en fazla sahip olan ülkedir. Bugün Avrupa’da bununla övünç duyar. Zor zamanlar geçmiş, savaş atlatılmış geçiş dönemi bitmiştir. Bu çeşitlilik çevre turizmi, kültür, tarihi zenginlik ve misafirperverliğe dönüşmüştür. Burası öyle bir ülkedir ki Osmanlı camisini, Yahudi sinagogunu, Katolik ve Ortodoks kilisesini bir sokakta görebilirsiniz.

Az bulunan kültürlerin karışımı halkı, olimpik kayak merkezine sahip dağ arazileri, koyu zümrüt yeşili nehirleri, derin vadileri, karla örtülü Dinarik tepeleri, yeşil kıta manzaraları, Adriyatik sahilleriyle ve muhteşem doğa güzellikleriyle Bosna Hersek adeta Harikalar diyarını andırmaktadır.

Hitit tour olarak sizi bu asil ve güzel ülkeyi keşfetmeye davet ediyoruz. Umuyoruz ki sizde Bosna’nın azim dolu geçmişine, harikulade doğasına ve kültürüne hayran olacaksınız.


1.GÜN İSTANBUL - SARAYBOSNA (Başçarşı) 

Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Saraybosna  Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 2 saatlik bir uçuşla varış noktamız Saraybosna. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Baş çarşıya gidiş,1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti,ardından öğle yemeği için mola veriyoruz.Molanın ardından,Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile SahatKula,Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme,Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme,at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme,Saraybosna şehir manzarasını seyir ardındanotelimize varış ve konaklama.

2.GÜN SARAYBOSNA (Mostar - Poçitel - Blagaj) (60 €)
Ottelde alınan sabah kahvaltısından sonratüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Mostar – Pocitel – Blagaj turuna katılabilirler.

Bosna Hersek'in en meşhur şehri olan Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2,5 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı'dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görme, daha sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretmemizin ardından Blagaj’a doğru yola çıkıyoruz. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi. Öğle yemeğimizin ardından Mostar şehir merkezine hareket. Mostar’a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Oldukça eski bir şehir olan Mostar’ın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve Saraybosna daki otelimizde hareket ediyoruz Saraybosna'ya varış. Geceleme otelimizde.

3.GÜN SARAYBOSNA (Travnik) ( 60 € )

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra uçak saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Savaş Tüneli – Vrelo Bosna turuna katılabilirler.

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi yaparak bavullarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz.Turumuz Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı savaş tünelini ve müzesini ziyaretle başlıyor. Hüzünlü savaş tüneli videosunun ardından,Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynagi) gezinti ve serbest zaman.İsteyen misafirlerimiz Vrelo Bosna da fayton turu yapabilirler, Tarihi Rimski köprüyü panoramik olarak görüyoruz, ardından alişveriş için Saraybosna’nin merkezi Başçarşıya hareket .Başçarşı da alışveriş için serbest zaman . Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalanına hareket check in işlemlerinin ardından bir başka Hitit tour  organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşma. 

Detaylar:

Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
Bosna-Hersek için TC vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.
Tur programında ve menüde gerekli görüldüğü takdirde rehberimiz tarafından değişiklik yapılabilir.
Acentemiz, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.

Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz:
 • Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı Saraybosna gidiş – dönüş uçak biletleri ve alan vergileri,
 • Saraybosna’da 2 gece 4 yıldız otelde oda kahvaltı konaklamalar
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler
 • Panoramik Saraybosna Şehir Gezisi
 • Şehir konaklama vergisi ve sigortası 
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetlerimiz:
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri 
 • Öğle ve akşam yemekleri 
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası 
Tarihler:
19-21 AĞUSTOS 2016
07-09 EKİM 2016
14-16 EKİM 2016
21-23 EKİM 2016
30 EYLÜL 02 EKİM 2016
04-06 KASIM 2016
11-13 KASIM 2016

Fiyatlar;
0-2 yas 150 TL
3-6 yas 799 TL
7-12 yas 799 TL

Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat Hitit Tour tarafından sizlere sunulmaktadır.

Bu fırsat 19-21 Ağustos,30 Eylül-02 Ekim,07-09 Ekim,14-16 Ekim,21-23 Ekim,04-06 Kasım,11-13 Kasım tarihlerinde hareket edecek tur programı için geçerlidir.

Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon için tel: 0555 337 16 85 - 0212 236 58 50

Uçuş Saatleri için acente ile iletişime geçiniz.

0-2 yas  150 TL; 3-6 yas 799 TL ;7-12 yas  799 TL acente hizmet bedeli ödenmelidir.

Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

Bosna Hersek için TC vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.

Acentemiz, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. 

Tur programında ve menüde gerekli görüldüğü takdirde rehberimiz tarafından değişiklik yapılabilir.

Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.

İsteyen dilediği kadar kupon alabilir. Birden fazla kupon alıp, sevdiklerinize de hediye edebilirseniz.

E posta adresinize 8 haneli Fırsat Kodunuz gelecek.

Gelen fırsat kodunu yazdırmanız yeterlidir. Bilet yerine geçecektir.

Mail gelmediğini düşünüyorsanız Spam,Junk ya da Önemsiz adlı mail kutularına bakınız.

Ya da dilediğiniz anda Fırsatlarım linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz

Rezervasyonu yapılıp onay verilen kodlar için iptal ve iade yapılamamaktadır...

İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutmayınız.


"Fırsatlar hakkında diğer sorularınız ve kullanım koşulları okumak için Burayı Tıklayın."İLETİŞİM
Hitit Tour
TR
0212 236 58 50
Adresim :
Fırsatlardan Haberdar Olun
Email:  
Şehir: