Twitter
The Hazz Studio & SPA Concept Beylikdüzü Mard-inn Hotel'de SPA dahil 4 seans birebir reformer pilates eğitimi
Ref No : 168848
199,00 TL
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
ÖNE ÇIKANLAR
 Türkiye'de ilk defa uygulanan bir konsept sayesinde stüdyo ve pilates reformer dersleri sonrasında geniş yelpazeye çeşit masaj çeşitleri ve ıslak alanları sayesinde formda, sıkı bir vücut ve kusursuz bir dinlenmeye bir arada sahip olacaksınız.

Tematik masaj odaları sayesinde kendinizi masmavi bir okyanusta bazen yemyeşil yağmur ormanlarının tam ortasında ya da dağların yamaçlarında bir dağ evinde hissederek muhteşem bir SPA deneyimi The Hazz Studio & Spa Concept Beylikdüzü Mard-inn Hotel'de sizleri bekliyor.

Fırsat Seçenekleri;
  • 1 seans birebir reformer pilates eğitimi 120 TL yerine 49 TL!
  • SPA dahil 1 seans birebir reformer pilates eğitimi 200 TL yerine 59 TL!
  • SPA dahil 4 seans birebir reformer pilates eğitimi 800 TL yerine 199 TL!
KONUM :

Atatürk Havalimanı ve CNR Fuar Alanı’na 20 km, Tüyap Büyükçekmece Fuar Merkezi’ne 1 km mesafesinde olan Mard-inn Hotel sizlere hizmet vermeye hazır.

Aletli Pilates

Sıkı bir vücut için uygulanan Pilates Reformer (aletli) egzersizi aynı zamanda bir iyileşme egzersizidir. Eklem ve kas rahatsızlıklarında başarılı etkiler sağlar. Aynı zamanda mükemmel bir duruş sıkı karın ve bel bölgesi oluşturur. Karın ve bel bölgesindeki sıkılık ve nefesin aktif olarak diyaframdan kullanılması ile stabilize kaslar gelişir.

Kaslara kişinin kendi vücut ağırlığı ile yaptığı baskı ve egzersiz sonrasında vücudun duruşu eklem ve kas güçlenmesini sağlar. Günlük hayatta daha verimli olunmasını ve yaşam kalitesinin arttırılmasını sağlayan Pilates Reformer egzersizini mutlaka zaman ayırıp uygulamalısınız.

Pilates Nedir?

Joseph Pilates’in “kontroloji” adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir. Joseph Pilates, egzersizlerini şöyle tanımlamıştı:

“Sadece üç derste farkı hissedecek, on derste farkı görecek ve 20 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız”.

Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Pilatese göre vücut merkezi, derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adale yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir. Pilates’te kas yapısı bir bütün haline getirilir. Kilo vermeseniz de ince görünürsünüz. Sakatlanmaları zorlaşır. Dayanıklılık artar, metabolizma hızlanır.

Her 10 kişiden 8'i, yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorununun etkisi altında kalıyor. Omurganın düzgün kullanılmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu oturuş şekilleri, duruş bozuklukları, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması ve tekrarlanan hareketler; kaslarda gerilme, yorgunluk ve stres giderek ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. Sonucunda kişilerde sırt ve boyun ağrıları şikayetleri ortaya çıkıyor.

Dikkat Edilmesi Gerekilen Noktalar :

Pilates'e başlamadan önce kişiye Postür ( duruş ) analizi yapılarak, varsa duruş bozuklukları tespit edildikten sonra kişiye özgü program dizaynı yapılmalıdır.
Pilates mutlaka uzman eğitmen eşliğinde yapılması gereken bir metodtur.
Aletli Pilates'e başlamadan önce kişi nefes tekniklerini ve Powerhouse ( karın - merkez bölge ) kaslarını nasıl kullanması gerektiğini Mat üzerinde yapılan birkaç ders ile Aletli Pilates'e hazırlanmalıdır.

Pilates'in Faydaları :

Duruş Bozuklukları : Duruş bozuklukları, kişinin omurgasındaki bozukluktur. Bunlar Skolyoz, kifoz ve lordoz yada ayak bileklerinde içe yada dışa doğru basma ve kemiğin çıkık olması olarak karşımıza çıkar.

Pilates, günlük hayatta kullanmadığınız güçsüz kasları da çalıştırarak Omurganızı güçlendirir.
Pilates egzersizleriyle duruşunuz düzelir ve dik durmanızı sağlar. Bu da çoğu zaman masa başında çalışan kişilerin duruş bozukluklarından dolayı meydana gelen sırt ve bel ağrılarını tamamen ortadan kaldırır.
Bel fıtığı gibi mekanik problemleri olanlara kesinlikle tavsiye edilir.

Altı Pilates Prensibi

Konsantrasyon : Pilates yaparken hareketlere yogunlaşmak bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasları kullanıp ve hangilerinin kullanılmadığına dikkat etmek gerekmektedir.
Kontrol : Pilates metodunda konrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması olası sakatlıkların önlenmesi gerekir.
Merkezleme : Pilates metodun'da doğru hareket göbek, bel, ve kalça çevresidir. iç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir. Merkezleme esnemeyi ve uzamayı sağlar.
Akıcı Hareket : Hareket acele edilmeden her noktadan tek, tek geçerek ama aynı zamanda hiç duraksamayarak yapılmalıdır.
Kesinlik : Hareket belirsizce değil tam yapılmalıdır. Hareketler birbiri ile koordineli olmalıdır.
Nefes : Nefes alıp verme panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamayıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece yapılan nefes verme hareketinde kanımızı tamamen temizlemiş oluruz.
Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat The Hazz Studio & SPA Concept tarafından sizlere sunulmaktadır.

Bu fırsat 20 Nisan 2017 tarihine kadar geçerlidir.

Eğitimler 1 kişiliktir.

Randevu gereklidir. Randevu için 0533 123 55 20-0212 852 27 47 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Islak alan kullanımına dahil olanlar : Sauna, buhar odası, Türk hamamı

Randevu iptalleri 24 saat önceden bildirilmelidir. Aksi takdirde fırsat kodlarınız kullanılmış sayılacaktır.

Dilediğiniz kadar fırsat kodu alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

E posta adresinize 8 haneli
Fırsat Kodunuz gelecek.

Gelen fırsat kodunu yazdırmanız yeterlidir. Bilet yerine geçecektir.

Mail gelmediğini düşünüyorsanız Spam,Junk ya da Önemsiz adlı mail kutularına bakınız.

Ya da dilediğiniz anda Fırsatlarım linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz
İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutmayınız.


"Fırsatlar hakkında diğer sorularınız ve kullanım koşulları okumak için Burayı Tıklayın."İLETİŞİM
The Hazz Studio & SPA Concept Beylikdüzü Mard-inn
Barbaros Hayrettin Paşa Mah. Nazım Hikmet Bulvarı 1988 Sok. No.3
Esenyurt /İSTANBUL TR
0212 852 27 47
Adresim :
Fırsatlardan Haberdar Olun
Email:  
Şehir: