Twitter
Kız Kulesi’nde tekne ulaşımı, müze girişi dahil enfes tatlı ve yanında kahve yada tadı damağınızda kalacak wrap menü 40 TL'den başlayan fiyatlarla!
1 Temmuz 2019 tarihine kadar haftanın her günü geçerlidir.
Ref No : 207786
40,00 TL
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
ÖNE ÇIKANLAR
Dünyada eşi benzeri olmayan İstanbul'un simgesi Kız Kulesi'nde sevdikleriniz ile lezzet dolu dakikalar!

Büyüleyici efsanelere 2500 yıl ev sahipliği yapmış bir kulede size özel menü ile İstanbul'un muhteşem manzarasını ve boğazı 360 derece izlemenin keyfine varacaksınız.

Avrupa ve Asya'nın kesiştiği noktada, tam da bu noktaya yaraşır bir menüyle Kız Kulesi, sizi ve sevdiklerinizi nefis bir çay saati veya yemek keyfine davet ediyor!

Fırsat Seçenekleri;
  • 1 adet dondurmalı browni + 1 adet çay yada filtre kahve kişi başı 40 TL
  • 1 adet chicken wrap +1 adet meşrubat kişi başı 55  TL
BirlikteAlalim farkıyla BirlikteAlalim üyelerine özel lezzet dolu tatlı veya yemek keyfi ayrıcalığı sizleri bekliyor!

Tekne Ulaşımı:

Hafta içi:
Salacak -Kızkulesi:13:00-17:00 arası her 15 dakikada bir sefer 
 
Hafta sonu:
Salacak -Kızkulesi:13:00-17:00 arası her 15 dakikada bir sefer 
Kabataş  -Kızkulesi:13:00-14:00-15:00-16:00 saatlerinde tekne seferi  

Bir düşünün Kızkulesi’ndesiniz… 2500 yıllık gizemli bir tarihle iç içe, Asya ve Avrupa kıtalarının kesiştiği bir noktada, Boğaz’ın tam ortasında duruyorsunuz. Gözlerinizi hangi yöne çevirseniz, İstanbul’un bir başka yüzü size bakıyor. Etrafınızda; Sultan Ahmet ve Ayasofya, Galata Kulesi, Çırağan Sarayı, Ortaköy ve Üsküdar Sahilleri... Uzansanız dokunacak kadar yakın, eşsiz güzellikte bir mekân.

Antikçağ'da Hero ve Leandros’un ölümsüz ve yasak aşk hikayesinden, Bizans İmparatorluğu’da prensesin yılan tarafından sokularak öleceğinin kehanetine, Battal Gazi'nin Tekfurun kızına aşık olmasıyla; saklı hazineyi ve kızı kaçırmasına kadar bütün efsanelere 2500 yıl ev sahipliği yapmış bir kule… 

Eşsiz hikayesini gelin bir de ondan dinleyin.. Ama önce bu ayrıcalıklı fırsatı kaçırmayın çünkü bu fırsat BirlikteAlalim üyelerine özel!

Kız Kulesi'nin Hikayesi

Geçmişi 2500 yıl öncesine dayanan bu eşsiz yapı, İstanbul`un tarihine eş bir tarih yaşamış ve bu kentin yaşadıklarına görgü şahitliği yapmıştır. Antik çağda başlayan geçmişiyle, Eski Yunan’dan Bizans İmparatorluğu’na, Bizans'dan, Osmanlıya, tüm tarihi dönemlerde var olarak günümüze kadar gelmiştir.

Tarihte Kız Kulesi’nin üzerinde yer aldığı kayalıktan ilk kez M.Ö. 410’da söz edilir. Anlatılanlara göre; önceleri Asya sahillerinin bir çıkıntısı olan kara parçası zamanla sahilden kopmuş ve Kızkulesi’nin üzerinde bulunduğu adacık oluşur. Boğaz’a girip çıkan gemileri denetlemek amacıyla bu küçük ada üzerine bir kule inşa edilmesiyle, Kız Kulesi’nin miladi öyküsü başlar.

Roma Dönemi’nde düşman gemilerini Boğaz’a sokmamak adına kullanılan Kız Kulesi, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinden sonra yıktırılır ve yerine taştan, içerisine toplar yerleştirilen küçük bir kalecik yapılır. Kule, Osmanlı döneminde savunma kalesi olmaktan çok bir gösteri platformu olarak kullanılır. Çevresinin sığ olması sebebiyle 17. asırdan sonra kuleye bir de fener konulmasıyla, kule artık deniz feneri olarak hizmet vermeye başlar. Kuledeki toplar da bu dönemde artık korunma için değil, merasimlerde selamlama için atılır.

Ancak Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküş devrine girmesi ile Kızkulesi, tekrar savunma kalesi olarak kullanılmaya başlar. Daha önce eğlenceler ve kutlamalar için yapılan top atışları, bu dönemde artık savunma amaçlı yapılır.

Kule, 1830’larda ise kolera salgınının şehre yayılmaması için karantina hastanesine dönüşür. Kız Kulesi’nde tesis edilen bu hastanede uygulanan karantina ile salgının yayılması önlenmiştir.

İSTANBUL’UN İMZASI KIZ KULESİ 

İki kıtanın kucaklaştığı yerde bulunan küçük adacık,binlerce yıllık efsaneleriyle 2000 yılından itibaren siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir.

Yıllar boyu sevgililerin,eşsiz İstanbul manzarasına karşı,birbirlerine söyledikleri "evet" cümlesi ile aşklarını ölümsüzleştirdiği bu eşsiz mekan,hep hayalini kurduğunuz unutulmaz düğünleriniz ve özel etkinliklerinize de ev sahipliği yapıyor.

facebook/maidenstower

twitter/kizkuleistanbul

Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat Kız Kulesi tarafından sizlere sunulmaktadır.

ÖZEL GÜNLER HARİÇ; 1 Temmuz 2019 tarihine kadar haftanın her günü geçerlidir.

Rezervasyon gereklidir ve erken rezervasyon önerilir. Rezervasyon esnasında kodların verilmesi ve var ise  çocuk sayısının belirtilmesi  gerekmektedir.

REZERVASYON İÇİN TEL: 0216 342 47 47

Fırsat kuponu almadan önce Kız Kulesi aranarak rezervasyon yaptırmak tarih için müsaitlik olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir.

Aranılan tarihten en fazla 14 gün sonrasına rezervasyon alınabilmektedir.

Rezervasyon iptal ve değişikliklerinin en az 48 saat öncesinden bildirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.
 
Masada bulunacak kişi sayısına göre kupon kodu alınmalıdır.

10 kişi üstü alımlar için  Kız Kulesi yönetimi ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Her yaş çocuk için kod alınması gerekmektedir.
 
Atıştırmalık menüler haftanın 7 günü saat 14:00-17:00 arasında servis edilecektir.
 
Fırsat 1 Kişiliktir.

Fırsattan istediğiniz kadar satın alabilirsiniz.

Kuponunuzu kullanırken hizmet aldığınız firmaya güvenlik kodunuzu veya güvenlik kodu *çıktınızı ibraz etmeniz gerekmektedir.

Rezervasyon yoğunluğu nedeniyle erken rezervasyon önerilir.

Rezervasyon esnasında kodların verilmesi gerekmektedir. Rezervasyonsuz katılım, kabul edilmemektedir. Misafirlerin önceden kod vermeksizin kuleye gelip hizmet almaları halinde son dakika ilettikleri  kod geçersiz sayılacak olup, misafirden kulede normal fiyat üzerinden ödeme alınacaktır.Dilerlerse var olan kodlarını daha ileri ki tarihlerde rezervasyon esnasında ileterek kullanabileceklerdir.

Tekne Ulaşımı:

Hafta içi:
Salacak -Kızkulesi:13:00-17:00 arası her 15 dakikada bir sefer 
 
Hafta sonu:
Salacak -Kızkulesi:13:00-17:00 arası her 15 dakikada bir sefer 
Kabataş  -Kızkulesi:13:00-14:00-15:00-16:00 saatlerinde tekne seferi  


İsteyen dilediği kadar kupon alabilir. Birden fazla kupon alıp, sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

E posta adresinize 8 haneli Fırsat Kodunuz gelecek.

Gelen fırsat kodunu yazdırmanız yeterlidir. Bilet yerine geçecektir.

Mail gelmediğini düşünüyorsanız Spam,Junk ya da Önemsiz adlı mail kutularına bakınız.

Ya da dilediğiniz anda Fırsatlarım linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz.
İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutmayınız.


"Fırsatlar hakkında diğer sorularınız ve kullanım koşulları okumak için Burayı Tıklayın."İLETİŞİM
Kız Kulesi
Kızkulesi Salacak Mevkii Üsküdar / İstanbul TR
0216 342 47 47
kizkulesi.com.tr/
Adresim :
DETAY
1 28
Fırsatlardan Haberdar Olun
Email:  
Şehir: