Twitter
İki kıtanın ortası Kız Kulesi'nde tekne ulaşımı ve sergi dahil hafta sonu kahvaltı keyfi 95 TL yerine 75 TL!
1 Temmuz 2019 tarihine kadar geçerlidir.
Ref No : 207784
75,00 TL
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
ÖNE ÇIKANLAR
mZarif kızımız sizi kahvaltıya davet ediyor!

Güne Kızkulesi'nde başlamak bir ayrıcalık... Ve ayrıcalık her zaman sizin hakkınız! 

Bir düşünün Kızkulesi’ndesiniz… 2500 yıllık gizemli bir tarihle iç içe, Asya ve Avrupa kıtalarının kesiştiği bir noktada, Boğaz’ın tam ortasında duruyorsunuz. Gözlerinizi hangi yöne çevirseniz, İstanbul’un bir başka yüzü size bakıyor. Etrafınızda; Sultan Ahmet ve Ayasofya, Galata Kulesi, Çırağan Sarayı, Ortaköy ve Üsküdar Sahilleri... Uzansanız dokunacak kadar yakın, eşsiz güzellikte bir mekân.

Antikçağ'da Hero ve Leandros’un ölümsüz ve yasak aşk hikayesinden, Bizans İmparatorluğu’da prensesin yılan tarafından sokularak öleceğinin kehanetine, Battal Gazi'nin Tekfurun kızına aşık olmasıyla; saklı hazineyi ve kızı kaçırmasına kadar bütün efsanelere 2500 yıl ev sahipliği yapmış bir kule… 

Eşsiz hikayesini gelin bir de ondan dinleyin.. Ama önce bu ayrıcalıklı fırsatı kaçırmayın çünkü bu fırsat BirlikteAlalim üyelerine özel!


KIZ KULESİ SERPME KAHVALTI MENÜNÜZ;
&
Soğuklar :Ezine Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, İzmir Tulum Peyniri, Çeçil Peyniri, Siyah Zeytin, Yeşil Zeytin,
Macar Salam, Cherry Domates, Salatalık, Tereyağı, Kaymak, Bal, Çilek Reçeli, Kayısı Reçeli,
Çikolatalı Fındık Ezmesi, Simit,

Sıcaklar; Ispanaklı Saray Böreği, Bazlama, Mıhlama, Kavurmalı Yumurta,
Sucuk Şiş, Yumurtayı Humayun 
Limitsiz Çay ve Filtre Kahve

Yıllar boyunca söylenmiş, her dilde başka efsaneleşmiş Kız Kulesi’nin birçok ayrı hikayesini bu sergide bulacak, birbirinden güzel efsanevi hikayelerle Kız Kulesi’nin büyüsüne kapılacaksın!

Kız Kulesi Efsaneleri sergisinde neler var?
• Hero ile Leander Efsanesi
• Yılan sokan prensesin hazin hikayesi
• Battal Gazi – Atı alan Üsküdar’ı geçti.
• Evliya Çelebi Hikayesi
• Aslanlı Kule
• Sarnıçlar – Tüneller
• Ünlü şair Nazım Hikmet

Kız Kulesi'nin Hikayesi

Geçmişi 2500 yıl öncesine dayanan bu eşsiz yapı, İstanbul`un tarihine eş bir tarih yaşamış ve bu kentin yaşadıklarına görgü şahitliği yapmıştır. Antik çağda başlayan geçmişiyle, Eski Yunan’dan Bizans İmparatorluğu’na, Bizans'dan, Osmanlıya, tüm tarihi dönemlerde var olarak günümüze kadar gelmiştir.

Tarihte Kız Kulesi’nin üzerinde yer aldığı kayalıktan ilk kez M.Ö. 410’da söz edilir. Anlatılanlara göre; önceleri Asya sahillerinin bir çıkıntısı olan kara parçası zamanla sahilden kopmuş ve Kızkulesi’nin üzerinde bulunduğu adacık oluşur. Boğaz’a girip çıkan gemileri denetlemek amacıyla bu küçük ada üzerine bir kule inşa edilmesiyle, Kız Kulesi’nin miladi öyküsü başlar.

Roma Dönemi’nde düşman gemilerini Boğaz’a sokmamak adına kullanılan Kız Kulesi, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinden sonra yıktırılır ve yerine taştan, içerisine toplar yerleştirilen küçük bir kalecik yapılır. Kule, Osmanlı döneminde savunma kalesi olmaktan çok bir gösteri platformu olarak kullanılır. Çevresinin sığ olması sebebiyle 17. asırdan sonra kuleye bir de fener konulmasıyla, kule artık deniz feneri olarak hizmet vermeye başlar. Kuledeki toplar da bu dönemde artık korunma için değil, merasimlerde selamlama için atılır.

Ancak Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküş devrine girmesi ile Kızkulesi, tekrar savunma kalesi olarak kullanılmaya başlar. Daha önce eğlenceler ve kutlamalar için yapılan top atışları, bu dönemde artık savunma amaçlı yapılır.

Kule, 1830’larda ise kolera salgınının şehre yayılmaması için karantina hastanesine dönüşür. Kız Kulesi’nde tesis edilen bu hastanede uygulanan karantina ile salgının yayılması önlenmiştir.
İSTANBUL’UN İMZASI KIZ KULESİ 

İki kıtanın kucaklaştığı yerde bulunan küçük adacık,binlerce yıllık efsaneleriyle 2000 yılından itibaren siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir.

Kız Kulesi,2012 yılında yapılan renovasyon çalışması ile hak ettiği çehresine kavuşmuştur.09.00-18.45 saatleri arasındaki gündüz servisinde; kafeterya, eşsiz manzaralı seyir terası ve 2012 yılında hizmete giren Kız Kulesi efsanelerinin sergilendiği ‘’efsaneler sergisiyle’’ misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Türkiye’nin ilk “White Glove Service” standardıyla hizmet veren restuarant’ı olan Kız Kulesi,20.15 sonrasındaki Akşam Servisinde; dünya mutfağının eşsiz yemeklerini değerli misafirlerine sunmaktadır. 

Yıllar boyu sevgililerin,eşsiz İstanbul manzarasına karşı,birbirlerine söyledikleri "evet" cümlesi ile aşklarını ölümsüzleştirdiği bu eşsiz mekan,hep hayalini kurduğunuz unutulmaz düğünleriniz ve özel etkinliklerinize de ev sahipliği yapıyor.

facebook/maidenstower

twitter/kizkuleistanbul

Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat Kız Kulesi tarafından sizlere sunulmaktadır.

Rezervasyon ve bilgilendirme için 0216 342 47 47 

Rezervasyon gereklidir ve erken rezervasyon önerilir. Rezervasyon esnasında kodların verilmesi ve var ise çocuk sayısının belirtilmesi gerekmektedir.

Fırsat kuponu almadan önce Kız Kulesi aranarak rezervasyon yaptırmak tarih için müsaitlik olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. REZERVASYON İÇİN TEL: 0216 342 47 47 - WhatsApp Hattı: 0533 476 58 06

Aranılan tarihten en fazla 14 gün sonrasına rezervasyon alınabilmektedir.

Fırsat, 1 Temmuz  2019 tarihine kadar Cumartesi ve Pazar günleri 10.00 – 13.00 arası saatlerde geçerlidir. (Özel günler hariçtir.)

Özel günlerde geçerli değildir. 

Rezervasyonların mümkün olduğunca erken yaptırılması önerilir. Rezervasyon esnasında kodların verilmesi ve var ise çocuk sayısının ve yaşlarının belirtilmesi gerekmektedir. 0-3 yaş için ücretsiz olup, 3 yaş üzerindeki çocuklar için kupon  alınmalıdır.

Rezervasyon iptali ve değişikliklerinin en az 48 saat öncesinden bildirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

Rezervasyonsuz katılım, kabul edilmemektedir. 

Misafirlerin önceden kod vermeksizin Kız Kulesi’ne gidip, hizmet almaları durumunda son dakika ilettikleri kod geçersiz sayılacak olup, misafirden normal fiyat üzerinden ödeme alınacaktır. Dilerlerse var olan kodlarını daha ileriki tarihlerde rezervasyon esnasında ileterek kullanabileceklerdir.***

Her kupon tek kişiliktir ve 1 kez geçerlidir. 

Masada bulunacak kişi sayısı kadar kupon kodu alınmalıdır.

Bu fırsat, maksimum 10 kişilik gruplar hâlinde alınabilir. 

Başka indirim ve kampanyalarla birleştirilemez.

Tekne Ulaşımı:

Kabataş İskelesi :
10:00-10:30-11:00-12:00 'de sefer.
 
Üsküdar İskelesi: 10:00 – 12:30 arası her 15 dakikada bir sefer.


İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutmayınız.


"Fırsatlar hakkında diğer sorularınız ve kullanım koşulları okumak için Burayı Tıklayın."İLETİŞİM
Kız Kulesi
Kızkulesi Salacak Mevkii Üsküdar / İstanbul TR
0216 342 47 47
kizkulesi.com.tr/
Adresim :
DETAY
m30 Ara8
Fırsatlardan Haberdar Olun
Email:  
Şehir: