Twitter
Kız Kulesi’nde Romantizm Başkadır! Kız Kulesi Kuledebar’da 1 Şişe Şarap eşliğinde 2 KİŞİLİK ROMANTİK MENÜ 144,90 TL!
Ref No : 166209
144,90 TL
230,00TL
liste
%37
indirim
85,1TL
kazancınız
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
ÖNE ÇIKANLAR
Dünyada eşi benzeri olmayan İstanbul'un simgesi Kız Kulesi'nde sevdiğinizle romantik bir akşama ne dersiniz?

Bu özel yerde ve size özel menü ile İstanbul'un muhteşem manzarasını ve Boğaz’ı 360 derece izlemenin keyfine varacaksınız.

Avrupa ve Asya'nın kesiştiği noktada, tam da bu noktaya yaraşır bir menüyle Kız Kulesi, sizi sevdiklerinizi nefis bir akşam keyfine davet ediyor!

Kule Bar'da Enfes Menünüz;

Peynir Tabağı (İsli Çerkez Peyniri, Beyaz Peynir, Eski Kaşar, Otlu Peynir, Üzüm)
Aperatifler (Soya Sos ile Sebzeli Çin Böreği, Karides Pane, Mitide Köfte, Piliç Pane)
Kurudite
1 Şişe Kırmızı ya da Beyaz Doluca Şarap

BirlikteAlalim farkıyla BirlikteAlalim üyelerine özel romantizm ve lezzet dolu bir akşam keyfi ayrıcalığı sizleri bekliyor!

Bir düşünün Kızkulesi’ndesiniz… 2500 yıllık gizemli bir tarihle iç içe, Asya ve Avrupa kıtalarının kesiştiği bir noktada, Boğaz’ın tam ortasında duruyorsunuz. Gözlerinizi hangi yöne çevirseniz, İstanbul’un bir başka yüzü size bakıyor. Etrafınızda; Sultan Ahmet ve Ayasofya, Galata Kulesi, Çırağan Sarayı, Ortaköy ve Üsküdar Sahilleri... Uzansanız dokunacak kadar yakın, eşsiz güzellikte bir mekân.

Antikçağ'da Hero ve Leandros’un ölümsüz ve yasak aşk hikayesinden, Bizans İmparatorluğu’da prensesin yılan tarafından sokularak öleceğinin kehanetine, Battal Gazi'nin Tekfurun kızına aşık olmasıyla; saklı hazineyi ve kızı kaçırmasına kadar bütün efsanelere 2500 yıl ev sahipliği yapmış bir kule… 

Eşsiz hikayesini gelin bir de ondan dinleyin.. Ama önce bu ayrıcalıklı fırsatı kaçırmayın çünkü bu fırsat BirlikteAlalim üyelerine özel!

Kız Kulesi'nin Hikayesi

Geçmişi 2500 yıl öncesine dayanan bu eşsiz yapı, İstanbul`un tarihine eş bir tarih yaşamış ve bu kentin yaşadıklarına görgü şahitliği yapmıştır. Antik çağda başlayan geçmişiyle, Eski Yunan’dan Bizans İmparatorluğu’na, Bizans'dan, Osmanlıya, tüm tarihi dönemlerde var olarak günümüze kadar gelmiştir.

Tarihte Kız Kulesi’nin üzerinde yer aldığı kayalıktan ilk kez M.Ö. 410’da söz edilir. Anlatılanlara göre; önceleri Asya sahillerinin bir çıkıntısı olan kara parçası zamanla sahilden kopmuş ve Kızkulesi’nin üzerinde bulunduğu adacık oluşur. Boğaz’a girip çıkan gemileri denetlemek amacıyla bu küçük ada üzerine bir kule inşa edilmesiyle, Kız Kulesi’nin miladi öyküsü başlar.

Roma Dönemi’nde düşman gemilerini Boğaz’a sokmamak adına kullanılan Kız Kulesi, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinden sonra yıktırılır ve yerine taştan, içerisine toplar yerleştirilen küçük bir kalecik yapılır. Kule, Osmanlı döneminde savunma kalesi olmaktan çok bir gösteri platformu olarak kullanılır. Çevresinin sığ olması sebebiyle 17. asırdan sonra kuleye bir de fener konulmasıyla, kule artık deniz feneri olarak hizmet vermeye başlar. Kuledeki toplar da bu dönemde artık korunma için değil, merasimlerde selamlama için atılır.

Ancak Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküş devrine girmesi ile Kızkulesi, tekrar savunma kalesi olarak kullanılmaya başlar. Daha önce eğlenceler ve kutlamalar için yapılan top atışları, bu dönemde artık savunma amaçlı yapılır.

Kule, 1830’larda ise kolera salgınının şehre yayılmaması için karantina hastanesine dönüşür. Kız Kulesi’nde tesis edilen bu hastanede uygulanan karantina ile salgının yayılması önlenmiştir.

İSTANBUL’UN İMZASI KIZ KULESİ 

İki kıtanın kucaklaştığı yerde bulunan küçük adacık,binlerce yıllık efsaneleriyle 2000 yılından itibaren siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir.

Yıllar boyu sevgililerin,eşsiz İstanbul manzarasına karşı,birbirlerine söyledikleri "evet" cümlesi ile aşklarını ölümsüzleştirdiği bu eşsiz mekan,hep hayalini kurduğunuz unutulmaz düğünleriniz ve özel etkinliklerinize de ev sahipliği yapıyor.

facebook/maidenstower

twitter/kizkuleistanbul

Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat Kız Kulesi tarafından sizlere sunulmaktadır.

27 Kasım 2016 tarihine kadar geçerlidir.

Rezervasyon gereklidir ve erken rezervasyon önerilir. 

Rezervasyon ve bilgilendirme için 0216 342 47 47 

Rezervasyon iptal ve değişikliklerinin en az 48 saat öncesinden bildirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

Kuledebar da 20:00  ile 24:30 arasında servis  yapılmaktadır.

Fırsat 2 Kişiliktir.

Fırsattan istediğiniz kadar satın alabilirsiniz.

Tekne Ulaşımı:

Kabataş İskelesi : 20:00-20:45 -21:30  saatlerinde dönüşler ise 23:00-23:45 ve 24:30 

Üsküdar İskelesi: 20:15'ten sonra her 15 dakikada bir sefer.

Rezervasyon yoğunluğu nedeniyle erken rezervasyon önerilir.

Kuponunuzu kullanırken hizmet aldığınız firmaya güvenlik kodunuzu veya güvenlik kodu *çıktınızı ibraz etmeniz gerekmektedir.

İsteyen dilediği kadar kupon alabilir. Birden fazla kupon alıp, sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

E posta adresinize 8 haneli Fırsat Kodunuz gelecek.

Gelen fırsat kodunu yazdırmanız yeterlidir. Bilet yerine geçecektir.

Mail gelmediğini düşünüyorsanız Spam,Junk ya da Önemsiz adlı mail kutularına bakınız.

Ya da dilediğiniz anda Fırsatlarım linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz.
İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutmayınız.


"Fırsatlar hakkında diğer sorularınız ve kullanım koşulları okumak için Burayı Tıklayın."İLETİŞİM
Kız Kulesi
Kızkulesi Salacak Mevkii Üsküdar / İstanbul TR
0216 342 47 47
kizkulesi.com.tr/
Adresim :
Fırsatlardan Haberdar Olun
Email:  
Şehir: