Twitter
Kurban Bayramı dönemi 7 gece 8 gün Baştan Başa Balkanlar turu
Ref No : 196505
1999,00 TL
3000,00TL
liste
%33
indirim
1001TL
kazancınız
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
ÖNE ÇIKANLAR
Otobüs İle Baştan Sona Balkan Turu Yeşil pasaporta vizesiz                                                                                        Sınırlı Sayıda Kontenjan / 7 Gece 8 Gün
                                            
Kalkış Tarihleri : 
17 Ağustos Hareket – 25 Ağustos Dönüş ( Kurban Bayramı )
18 Ağustos Hareket – 26 Ağustos Dönüş ( Kurban Bayramı )
07 Eylül Hareket – 15 Eylül Dönüş

1.Gün      İstanbul–Kavala-Selanik                       
Gezimizin ilk günü, 20:00'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 21:00'da Mecidiyeköy Trumps Avm Önü ve 21:30'da İncirli Ömür plaza önünde hareket ile Tekirdag uzerinden Ipsala sinir kapisina varisimizi gerceklestiryoruz.Pasaport ve gumruk islemleri tamamlanmasi ardindan Dedeagac,Gumulcine ve Iskece uzerinden Kavala`ya varisimizi gerceklestiriyoruz. 

2.Gün  1.konaklama Üsküp 
Kavala`ya varisimiz ardindan sabah kahvaltisi ve enfes Kavala kurabeyilerinin tadina bakmak icin mola veriyoruz.Kahvalti molasi sonrasi essiz guzelligi ile dikkat ceken Kavala sahillerinde kisa sureli bir fotograf molasi verip Selanik`e dogru yola cikiyoruz.Selanik`e varışımıza müteakip panoramik sehir turumuza basliyoruz.Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra Uskup e yola cikisimizi gerceklestiriyoruz.Varisimiz ardindan Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama Üsküp' teki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı:Kavala’da dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği:Selanik şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.-Rehber Tavsiyesi:  Deniz Mahsulleri ve Mezeler.
Akşam Yemeği : Üsküp serbest zamanda ekstra alınacaktır.Rehber Tavsiyesi : Üsküp köftesi ve Güveçte kurufasulyesi.
Konaklama: Hotel New Star Otel v.b– Üsküp
Para Birimleri : Yunanistan - Euro , Makedonya – Denar ( Ortalama 1 Euro : 60 Denar )

3.Gün          2.konaklama Ohrid 
Sabah erken saatlerinde UskuptenOhrid e cikis.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu Turuna katılabilirler.(10 EUR)Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen) ‘ da duruyor Alaca Camii ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı ve Drim nehri göreceğimiz yerler arasındadır.Struga turumuz ardindanOhride varis.Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır.Dileyen misafirlerimiz ekstradüzenlenicek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler.(10 EUR)Turumuzun ardından otele varis .Konaklama Ohrid`dekiotelimizde.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.(30 EUR)

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Ohrid  serbest zamanda ekstra alınacaktır.Rehber Tavsiyesi:Ohrid Alabalığı , Köfte ve Güveçte Kurufasulye.
Akşam Yemeği : Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi .
Konaklama : Hotel Aqua Lina Otel  v.b– Ohrid
Para Birimleri : Makedonya – Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar )
Rota:Üsküp-Matka (19 km), Matka – Tetova (61 km) , Tetova - Struga (132 km) , Struga – Ohrid (19 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe:231 km

4.Gün   3.konaklama  Karadağ Ulcinj 
Sabah erken saatlerinde Ohrid’den Tirana yola çıkış.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Ohrid gölünün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Turuna katılabilirler.(10EUR).Ohriddenayrilarak  20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Arnavutluk`taki son duragimiz olan Iskodra`ya geciyoruz.Panoramik olarak Iskodra`daki tarihi kale ve sehirsurlarinigorduktan sonra otelimize transferimizi sağlıyoruz.Konaklamaİşkodraveya Ulcinj’deki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Tiran’da serbest zamanda ekstra alınacaktır.
Akşam Yemeği : Konaklama yapılan şehir merkezinde serbest zaman ekstra alınacaktır.
Konaklama : Hotel Grand Europa v.b– İşkodra veya Hotel Laguna v.bUlcinj
Para Birimleri :Makedonya – Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar ) , Arnavutluk – Lek ( Ortalama Kur 1 Euro : 135 LEK ) , Karadağ - Euro

5.Gün   4.konaklama Neum - Dubrovnik 
Sabah erken saatlerinde Murigan uzerinden Avrupa`nin resmi olarak taninan en gec devleti Karadag`a geciyoruz.Adriyatik sahillerindeki olaganustu manzarali yollardan gecerek Budva’ya varış. Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Budva turumuza başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden Öğleden sonra, Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Turumuzun ardından otele yerleşme ve yürüyerek gezebileceğiniz bu güzel yarımada şehirde serbest zaman.KonaklamaTrebinje veya (Neum)'dakiotelimizde. 

6.Gün  5.konaklama Saraybosna 
Sabah kahvaltımızın ardından Mostar'a hareket.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Blagay Turuna katılabilirler.(10 EUR)Yol uzerinde 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitele ugruyoruz. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından Mostara varis .600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından SarayBosna`ya harket. Varis sonrasi asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer.Konaklama Saraybosna daki otelimizde. 

7.Gün    6.konaklama Belgrad
Sabahkahvaltimizardindan, dileyen misafirlerimiz ekstradüzenlenicek olan savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı  Savaş Tüneli ve Müzesi Turuna katılabilirler.(Girişler dahil 15 EUR)Turumuz sonrası Belgrad’a yola çıkış.Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin  yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Tuna ve Sava Nehri Tekne Turuna katılabilirler.(15 EUR).

8.Gün      7.konaklama Sofya
Sabah kahvaltımız ardından Sofya’ya yola cikis. Varis sonrasi Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz.Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan AlexsanderNevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banyabaşı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer.Konaklama Sofya`da otelimizde.

9.Gün                                                                                                                      
Sabah kahvaltimiz ardindan Plovdiv’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa süreli serbest zaman’ın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuzabaşlıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Edirne üzerinden İstanbul’a yolculuk ve gece geç saatlerde misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 • Lüx Araçlar ile gidiş dönüş ulaşım.  * Yol boyunca Araç İçi İkramlar
 • Belirtilen Ülkelerde 7 gece oda kahvaltı konaklama
 • Mesleki Sorumluluk  Sigortası   * Türkçe Rehberlik ücreti  
 • Tur Programında yazan şehir turları ve çevre gezileri
TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
 • Yurtdışı çıkış fonu  :  15 Tl
 • Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Sınır Geçiş Masrafı - Konaklama Vergileri : 100 € ( zorunludur )
 • Seyahat Sağlık Sigortası  10 € , 65 yaş üstü misafirlerimizden 20 €  alınmaktadır. ( İsteğe Bağlı )
 • Ekstra turlar,Program dışı geziler,şahsi harcamalar,ilk gün yolda  alınan kahvaltı
 • Öğle  ve akşam yemekleri ve yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Schengen Vizesi ve hizmet bedeli    :  Nakit 120  €    !!! Yeşil pasaporta vizesiz !!!
 • 7 gece 8 gün Baştan Başa Balkanlar turu 1799 TL
 • Kurban Bayramı dönemi 7 gece 8 gün Baştan Başa Balkanlar turu  1999 TL
Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat Hola Travel tarafından sizlere sunulmaktadır.

Kurban Bayramı dönemi(17,18 Ağustos) ve 7 Eylül 2018 hareketli tur programı için geçerlidir.

Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon için telefon numarası : 
 0212 225 70 10 -11 / 0212 225 69 66

Turu satın alan misafirlerimiz Rehberlik hizmetleri, sınır geçiş masrafları,konaklama vergileri için  100  €  acenteye ödemekle yükümlüdür.   Bu ücretler kayıt esnasında acenteye ödenecek olup zorunludur.Tek kişi farkı  140  €  ,  3-12 yaş çocuk ücreti  200 TL indirimli  + zorunlu ücretler olup acenteye ödenecektir.

Fırsat kodunu alan misafirlerimizin kodlarını satın aldıkları tarih den 10  gün içinde  rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.Rezervasyon değişiklikleri ve iptalleri  15 gün önce yaptırılmalıdır, aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

Yeterli doluluk sağlanmadığı takdirde,acente 5 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

Kalkış Tarihleri : 
08 Haziran Hareket – 16 Haziran Dönüş  ( Ramazan Bayramı )
15 Haziran Hareket – 23 Haziran Dönüş  
22 Haziran Hareket – 30 Haziran Dönüş  
29 Haziran Hareket – 07 Temmuz Dönüş
13 Temmuz Hareket – 21 Temmuz Dönüş
20 Temmuz Hareket – 28 Temmuz Dönüş
27 Temmuz Hareket – 04 Ağustos Dönüş
10 Ağustos Hareket – 18 Ağustos Dönüş
17 Ağustos Hareket – 25 Ağustos Dönüş ( Kurban Bayramı )
18 Ağustos Hareket – 26 Ağustos Dönüş ( Kurban Bayramı )
07 Eylül Hareket – 15 Eylül Dönüş

İsteyen dilediği kadar kupon alabilir. Birden fazla kupon alıp, sevdiklerinize de hediye edebilirseniz.

E posta adresinize 8 haneli 
Fırsat Kodunuz gelecek.

Gelen fırsat kodunu yazdırmanız yeterlidir. Bilet yerine geçecektir.

Mail gelmediğini düşünüyorsanız Spam,Junk ya da Önemsiz adlı mail kutularına bakınız.

Ya da dilediğiniz anda 
Fırsatlarım linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz

Rezervasyonu yapılıp onay verilen kodlar için iptal ve iade yapılamamaktadır...

Rezervasyon yapılmadığı taksdirde satın alım tarihinden itibaren 7 gün içerisindeki iptallerde iade ödeme aracına, 7 günden sonra geçerlilik tarihine kadar olan iptaller kumbaraya yapılacaktır.

Kampanya geçerlilik tarihinden sonra iade yapılamayacaktır.

Rezervasyon otel müsaitliğine göre alınır.

Tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport olması zorunludur

İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutmayınız.


"Fırsatlar hakkında diğer sorularınız ve kullanım koşulları okumak için Burayı Tıklayın."İLETİŞİM
Hola Travel
TR
0212 225 70 10
Adresim :
DETAY
   
Fırsatlardan Haberdar Olun
Email:  
Şehir: