Twitter
EKSTRA BEDELSİZ! Tur Dünyası'ndan Günübirlik Tekne Gezisi ve Öğle Yemeği Dahil "Eskişehir Odunpazarı Turu 120 TL yerine 69,90 TL
31 Aralık 2016 tarihine kadar her Cumartesi ve Pazar günü kalkışlı günübirlik turlarda geçerlidir.
Ref No : 163331
69,90 TL
120,00TL
liste
%42
indirim
50,1TL
kazancınız
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
ÖNE ÇIKANLAR
Türkiye'nin sanat kokan şehri Eskişehir!

Porsuk üzerini aşan zarif süslü köprüler, park kapıları, şehrin tamamını çevrelemiş yemyeşil parklar, çocuklar için sayısız oyun alanları, tramvaylar, bisiklet tutkunları için özel ayrılmış bisiklet yolları, birbirinden ilgi çekici heykeller ve tabiki parklara sere serpe uzanıp tatlı sohbetler eden genç kuşak...

06.00 Bakırköy İncirli Doğtaş Mağazası Önü
06.15 Beşiktaş Yıldız Camii
06.30 Kadıköy Belediyesi karşısı
Belirlenen saat ve yerden hareket ile Adapazarı, Pamukova, Bozuyuk güzergâhını takip ederek Eskişehir’e gidiyoruz. 
İlk durağımız Sazova Park olacaktır. Sazova Park’taki gezimizi tamamlayıp Odunpazarı Evleri bölgesine gidiyoruz.
Eskişehir'in ilk yerleşim yerini oluşturan Odunpazarı semtindeki Osmanlı Dönemi' nden kalma tarihi evlerdir).
Safranbolu, Beypazarı, Göynük gibi yerlerdeki mimari özellik ve motifleri taşıyan Odunpazarı, kentin güney kesimindeki tepelerin üzerine kurulmuştur.

Bir rivayete göre Eskişehir'e yerleşmeyi düşünen ilk halk Odunpazarı ve şimdiki Porsuk Çayı'nın olduğu bölgeye birer koyun ciğeri asarlar. Hangisi çok dayanırsa orayı yerleşim bölgesi seçeceklerdir. Odunpazarı'na asılan ciğer daha geç bozulur ve ilk yerleşim burada oluşur. Osmanlı örneklerini koruyan kent, kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli bitişik düzenli, cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak bir bütün olarak günümüze kadar gelmiştir.

Odunpazarı gezisinin ardından Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ve Balmumu Müzesi gezisine başlama(Müze, Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesidir. Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Üniversitesi ve Cam Dostları Grubunun işbirliği ile kurulmuştur. Müzede 42 cam sanatçısının eserleri sergilenmektedir. Yerli sanatçıların eserlerinin yanı sıra Japon, Polonyalı, Letonyalı, Alman bazı sanatçıların da hediye ettiği eserler müzede yer alır. Müzenin 3 galerisinden ikisi müzenin devamlı koleksiyonunu sergilemek için kullanılır; diğeri ise genç sanatçıların eserlerinin geçici olarak sergilendiği bir mekândır). -Türkiye’nin kuruluşunu anlatan 130 fotoğraf, Mustafa Kemal Atatürk’ün çeşitli dönemlere ait 51 portresinin bulunduğu Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi'ni ziyaret etme.
Müzede, Eskişehir yöresine ait çok sayıda etnoğrafik eser de yer bulunmaktadır. Müze, özellikle yakın tarihimizle ilgili araştırma yapanlar için de zengin bir kitaplığa sahiptir.

Kurşunlu Camii ve külliyesi, Lületaşı Müzesi'ni ziyaret etme.

Kurşunlu camii ve Külliyesi; Eskişehir'in güneyinde, Yukarı Mahalle Odun Pazarı'nda bulunan Kurşunlu Külliyesini, Kanuni Sultan Süleyman zamanında Osmanlı veziri Gazi Melek Mevlana Mustafa Paşa 1525 yılında yaptırmıştır. Kubbesinin kurşunla kaplı olmasından ötürü de Kurşunlu Cami olarak tanınmıştır. Cami üzerindeki kitabesinde Mimar Sinan'ın eseri olduğu yazılıdır. Ancak Mimar Sinan'ın eserlerinin listesini veren Tuhfetü'l -Mimarin de külliyenin yalnızca kervansarayının ismi yazılıdır. Caminin yanı sıra yapı topluluğu misafirhane, yemekhane, mutfak, kervansaray ve subyan mektebinden meydana gelmiştir. Çeşitli dönemlerde onarım geçiren cami 1966 yılında müzeye dönüştürülmüştür.

Lületaşı Müzesi; Lületaşı sadece Eskişehir'de çıkarıldığı tek bölge olması nedeniyle Eskişehir'in simgesi haline gelmiş bir madendir. Atlıhan; Eskişehir 'in tarihi Odunpazarı semtinde bulunan Atlıhan, kentin ilk ve tek el sanatları çarşısı konumundadır. İçinde 23 satış birimi ve atölye bulunan Atlıhan'da, lületaşı, gümüş işlemeciliği, cam, seramik, pişmiş toprak kaplar, tezhip, ebru, hat gibi geleneksel el sanatları ile yöresel el sanatları ürünlerinin satışı yapılıyor.

Gezilerimizin ardından öğle yemeği arası veriyoruz.

Öğle yemeğimizin ardından; porsuk çayında tekne gezisine katılabiliriz. ( tekne gezileri zaman zaman belediye tarafından gerçekleştirilmemektedir. Bu konuda firmamızın hiçbir sorumluluğu yoktur ) . Tekne gezisinin ardından turumuzu Kent Park’ta sonlandırıyoruz.

Fırsata Dâhil Olan Hizmetler
  • Ulaşım ve çevre gezileri
  • Araç içi ikramlar
  • Rehberlik hizmeti
  • Öğle yemeği için çiğ börek ve ayran ikramı
Hizmete Dâhil Olmayan Hizmetler
  • Kişisel harcamalar
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Tekne turu (tekne turlarının düzenlenip düzenlenmemesi Büyükşehir Belediyesi'nin insiyatifinde olup acentanın hiçbir mesuliyeti yoktur)
ULAŞIM ARAÇLARI
Tura katılacak olan araçlar katılımcı sayısına göre belirlenmekte olup Mercedes (403 vb) safir man, 27 – 31 – 17 kişilik araçlar şeklinde ayarlanmaktadır. Araç yerleşme planında hiçbir şekilde koltuk garantisi verilmemektedir. Araçlardaki oturma düzenimiz rezervasyon sıralaması göz önünde tutularak yapılmaktadır.

Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat Tur Dünyası tarafından sizlere sunulmaktadır.

Fırsat; 31 Aralık 2016 tarihine kadar her Cumartesi ve Pazar günü kalkışlı günübirlik turlarda geçerlidir.

Araç içerisinde ek bedel toplanmayacak olup müze girişleri misafirlerimize aittir.

Rezervasyon ve danışma için; 0216 470 05 15 ve ya 0538 945 87 92 numaralı telefonları arayabilirsiniz. Detaylar için : www.turdünyası.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

Fırsat; her Cumartesi ve Pazar günü kalkışlı günübirlik turlarda geçerlidir.

Koltuk ve diğer hizmetler(öğle yemeği) talep edilmediği takdirde 0-6 yaş arası ücretsizdir.

Rehber programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Turlar; ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmeti ile bir bütündür, ayrı ayır düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan, ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilememektedir.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilememektedir.

Mücbir sebeplerden ötürü gerçekleştirilemeyen turlarda Tur Dünyası sorumlu tutulamaz.

Yeterli çoğunluk sağlanmadığında tur 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal edilebilir. Turun iptali durumunda Tur
Dünyası iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Kanuni süredir tazminat hakkı yoktur.

Son hafta içerisinde talep edilen iptallerde kesinlikle iade yapılmaz.

İsteyen dilediği kadar kupon alabilir. Birden fazla kupon alıp, sevdiklerinize de hediye edebilirseniz.

E posta adresinize 8 haneli Fırsat Kodunuz gelecek.

Gelen fırsat kodunu yazdırmanız yeterlidir. Bilet yerine geçecektir.

Mail gelmediğini düşünüyorsanız Spam,Junk ya da Önemsiz adlı mail kutularına bakınız.

Ya da dilediğiniz anda Fırsatlarım linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz

Rezervasyonu yapılıp onay verilen kodlar için iptal ve iade yapılamamaktadır...


"Fırsatlar hakkında diğer sorularınız ve kullanım koşulları okumak için Burayı Tıklayın."İLETİŞİM
Tur Dünyası
TR
0216 470 05 15
Adresim :
Haberdar Olun
Email:  
Şehir: