Twitter
EKSTRA BEDELSİZ! Mor Travel'den Günübirlik Ulaşım ve Öğle Yemeği Dahil "Eskişehir Odunpazarı Turu 120 TL yerine 69,90 TL
31 Ekim 2016 tarihine kadar her ÇARŞAMBA Cumartesi ve Pazar günü kalkışlı günübirlik turlarda geçerlidir.
Ref No : 159624
69,90 TL
120,00TL
liste
%42
indirim
50,1TL
kazancınız
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
ÖNE ÇIKANLAR
Günübirlik Eskişehir Odunpazarı Turu
2016 Yılı Boyunca Her Çarşamba Cumartesi Pazar 
Öğlen çiğ börek ayran ikramı ve Tekne Turu Dahildir


06.00 Bakırköy İncirli Doğtaş MağazasıÖnü
06.15Beşiktaş YıldızCamii
06.30 Kadıköy Belediyesi karşısı
Belirlenen saat ve yerden hareket ile Adapazarı, Pamukova, Bozuyuk güzergâhını takip ederek Eskişehir’e gidiyoruz. 
İlk durağımız Sazova Park olacaktır. Sazova Park’taki gezimizi tamamlayıp Odunpazarı Evleri bölgesine gidiyoruz.
Eskişehir'in ilk yerleşim yerini oluşturan Odunpazarı semtindeki Osmanlı Dönemi'nden kalma tarihi evlerdir).
Safranbolu, Beypazarı, GöynükgibiyerlerdekimimariözellikvemotifleritaşıyanOdunpazarı, kentin güney kesimindeki tepelerin üzerine kurulmuştur.

Bir rivayete gore Eskişehir'e yerleşmeyi düşünen ilk halk Odun pazarı ve şimdiki Porsuk Çayı'nın olduğu bölgeye birer koyun ciğeri asarlar. Hangisi çok dayanırsa orayı yerleşim bölgesi seçeceklerdir.Odun pazarı'na asılan ciğer daha geç bozulur ve ilk yerleşim burada oluşur. Osmanlı örneklerini koruyan kent, kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli bitişik düzenli, cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak bir bütün olarak günümüze kadar gelmiştir.
Odun pazarı gezisinin ardından Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezisine başlama(Müze, Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesidir. Büyük şehir Belediyesi, Anadolu Üniversitesi ve Cam Dostları Grubunun işbirliği ile kurulmuştur. Müzede 42 cam sanatçısının eserleri sergilenmektedir.Yerli sanatçıların eserlerinin yanısıra Japon, Polonyalı, Letonyalı, Alman bazı sanatçıların da hediye ettiği eserler müzede yeralır.Müzenin 3 galerisinden ikisi müzenin devamlı koleksiyonunu sergilemek için kullanılır; diğeri ise genç sanatçıların eserlerinin geçici olarak sergilendiği bir mekândır). -Türkiye’nin kuruluşunu anlatan 130 fotoğraf, Mustafa Kemal Atatürk’ün çeşitli dönemlere ait 51 portresininbulunduğu Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi'ni ziyaret etme.
Müzede, Eskişehir yöresine ait çok sayıda etnoğrafi keser de yer bulunmaktadır.Müze, özellikle yakın tarihimizle ilgili araştırma yapanlar için de zengin bir kitaplığa sahiptir.
Kurşunlu Camii ve külliyesi, Lületaşı Müzesi'ni ziyaret etme.

Kurşunlucamii ve Külliyesi; Eskişehir'in güneyinde, Yukarı Mahalle OdunPazarı'nda bulunan Kurşunlu Külliyesini, Kanuni Sultan Süleyman zamanında Osmanlı veziri Gazi Melek Mevlana Mustafa Paşa 1525 yılında yaptırmıştır. Kubbesinin kurşunla kaplı olmasından ötürü de Kurşunlu Cami olarak tanınmıştır.Cami üzerindeki kitabesinde Mimar Sinan'ın eseri olduğu yazılıdır.Ancak Mimar Sinan'ın eserlerinin listesini veren Tuhfetü'l -Mimarin de külliyenin yalnızca kervansarayının ismiyazılıdır. Caminin yanı sıra yapı topluluğu misafirhane, yemekhane, mutfak, kervansaray ve sıbyan mektebinden meydana gelmiştir.Çeşitli dönemlerde onarım geçiren cami 1966 yılında müzeye dönüştürülmüştür.

Lületaşı Müzesi; Lületaşı sadece Eskişehir'de çıkarıldığı tek bölge olması nedeniyle Eskişehir'in simgesi haline gelmiş bir madendir.Atlıhan; Eskişehir 'in tarihi Odun pazarı semtinde bulunan Atlıhan, kentin ilk ve tek el sanatları çarşısı konumundadır.İçinde 23 satış birimi ve atölye bulunan Atlıhan'da, lületaşı, gümüş işlemeciliği, cam, seramik, pişmiş toprakkaplar, tezhip, ebru, hat gibi geleneksel el sanatları ile yöresel el sanatları ürünlerinin satışı yapılıyor.
Gezilerimizin ardından öğle yemeği arası veriyoruz.
Öğle yemeğimizin ardından; porsuk çayında tekne gezisine katılabiliriz. ( tekne gezileri zaman zaman belediye tarafından gerçekleştirilmemektedir. Bu konuda firmamızın hiçbir sorumluluğu yoktur ) . tekne gezisinin ardından turumuzu Kent park’ta sonlandırıyoruz.


Fırsata dahil olan hizmetler

Ulaşım ve çevre gezileri
Araç içi ikramlar
Rehberlik hizmeti
Öğle yemeği için çiğ börek ve ayran ikramı
Tekne turu ücreti (tekne turlarının düzenlenip düzenlenmemesi Büyükşehir Belediyesi'nin insiyatifinde olup acentanın hiçbir mesuliyeti yoktur) gerçekleşmeyen tekne turlarında herne sebeple olursa olsun herhangi ücret iadesi yapılmaz tekneturu firmamızın misafirlerimize hediyesidir. 

Hizmete dahil olmayan hizmetler

Kişisel harcamalar
Müze ve ören yeri giriş ücretler
Tekne turu (tekne turlarının düzenlenip düzenlenmemesi Büyükşehir Belediyesi'nin insiyatifinde olup acentanın hiçbir mesuliyeti yoktur)

Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat Mor Tur Travel tarafından sizlere sunulmaktadır.

Fırsat; 31 Ekim 2016 tarihine kadar her ÇARŞAMBA Cumartesi ve Pazar günü kalkışlı günübirlik turlarda geçerlidir.

Araç içerisinde ek bedel toplanmayacak olup müze girişleri misafirlerimize aittir.

ÖNEMLİ DETAYLAR

Koltuk ve diğer hizmetler (öğle yemeği) talepedilmediği taktirde 0-6 yaş arası ücretsizdir.
Rehber program tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
Turlar; ulaşım, tur program ve rehberlik hizmeti ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tur içerisinde kullanılmayan, ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze ve örenyeri giriş ücretleri vb. Haklar iade edilememektedir.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilememektedir.
Mecburi sebeplerden ötürü gerçekleştirilemeyen turlarda MORTUR TRAVEL sorumlu tutulamaz.
Yeterli çoğunluk sağlanmadığında tur 3 gün onceden haber vermek kaydı ile iptal edilebilir. Turun iptali durumunda Mortur Travel iptalini bizzat bildirmek zorundadır.Kanuni süredir tazminat hakkı yoktur.
Son hafta içerisinde talep edilen iptallerde kesinlikle iade yapılmaz.

Rezervasyon ve danışma için; 0216  329 15 58 ve 0532 777 84 05 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

ULAŞIM ARAÇLARI

Tura katılacak olan araçlar katılımcı sayısına gore belirlenmekte olup Mercedes (403 vb) safirman , 27 – 31 – 17 - 44-54 kişilik araçlar şeklinde ayarlanmaktadır. Araç yerleşme planında hiçbir şekilde koltuk garantisi verilmemektedir.Araçlardaki oturma duzenimiz rezervasyon sıralaması göz önünde tutularak yapılmaktadır.

İsteyen dilediği kadar kupon alabilir. Birden fazla kupon alıp, sevdiklerinize de hediye edebilirseniz.

E posta adresinize 8 haneli Fırsat Kodunuz gelecek.

Gelen fırsat kodunu yazdırmanız yeterlidir. Bilet yerine geçecektir.

Mail gelmediğini düşünüyorsanız Spam,Junk ya da Önemsiz adlı mail kutularına bakınız.

Ya da dilediğiniz anda Fırsatlarım linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz

Rezervasyonu yapılıp onay verilen kodlar için iptal ve iade yapılamamaktadır...


"Fırsatlar hakkında diğer sorularınız ve kullanım koşulları okumak için Burayı Tıklayın."İLETİŞİM
Mor Tur Travel
TR
0216 329 15 17
www.morturizm.com/
Adresim :
Haberdar Olun
Email:  
Şehir: