Twitter
2 gün 1 gece konaklamalı tek kişilik odalarda kişi başı Alaçatı Ot Festivali tur bedeli
Ref No : 170925
265,00 TL
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
ÖNE ÇIKANLAR
ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

İstanbul–Alaçatı 1 Gece  2 Gün  / 07.04.2017 Hareket-09.04.2017 Dönüş

1.Gün/Hareket (07.04.2017-CUMA)
İstanbul – Alaçatı
SAAT 22.00 Bahçelievler Ömür Plaza. Saat 22.30 Mecidiyeköy Migros. Saat 23.30 Kdıköy Evlendirme dairesi önlerinden haraket ederek Bursa , Susurluk üzerinden sabah saatlerinde Alaçatı’ya varış ve sabah kahvaltısı( kahvaltı serbest alınacaktır).     

2.Gün/ Alaçatı( 08.04.2017 CUMARTESİ)
 Serbest alacağımız Ege Kahvaltısı ardından ilk gezi noktası Çeşme Alaçatı gezimize başlıyoruz. Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. Egenin havası, insanlarının sıcaklığı, doğal güzellikleriyle bilinen Çeşme gezimize Alaçatı ile başlıyoruz. Arnavut kaldırımlı sokakları ve taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile ilginizi  çekecek  Alaçatı ziyaretimiz sonrası Çeşme Alaçatı Ot Festivali alanına hareket ediyoruz. Festival, saat 13.00’de festival korteji yürüyüşüyle başlayacak. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatılı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatılılar ve konuklar yer alacak.Akşam ise, amatör gurmeler tarafından hazırlanacak Ege yemekleri, sponsorlar ve jüri üyelerinin beğenisine sunulacak. Festival boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Folklorik değerlerimizin farkına varabilirsiniz. Akşam yemeği(akiam yemeği serbest alınacaktır) ve konaklama otelimizde.   

Efsaneye göre, Alaçatı?da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi?nce düzenlenecek 8. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı?ya özgü otların toplanarak, birbirindenleziz yemekler yapılıyor. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı?nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak.                              

3.Gün/ ( 09.04.2014- PAZAR)Alaçatı-Çeşme-İzmir-İstanbul
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Alaçatı Festival alanına hareket ediyoruz. Bugün Alaçatı’nın otlarındanen çok çeşidi toplayan ve özelliklerini bilenler arasından ilk üç dereceyi alanlar belirlenecek. Ot Aşı Yarışması: Alaçatı’nın otlarıyla yemek kültür ve birikimini en güzel yansıtan üç yemek, ünlü gurmeler tarafından belirlenecek.. Alaçatı’nın nisanda ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun standlardan taşan kekik, fesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek,  reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav standlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için,baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli.Sonrasında Çeşme merkeze geçiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Dönüş yolumuz üzerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koyları, plajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibiTürkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz. Konak meydanı, Saat Kulesi, Hükümet Konağı gezileri ardından halk arasında Asansör, bugünkü adıyla her geçen gün ünlenen DarioMoreno sokağı gezileri sonrası İzmir’den ayrılıyoruz. Ardından Çeşme Alaçatı turumuzu bitiriyor ve normal trafik koşullarında göre İstanbula varıyoruz.          

Fırsat Seçenekleri;
  • 2 gün 1 gece konaklamalı  çift kişilik odalarda kişi başı  Alaçatı Ot Festivali tur bedeli    229 TL
  • 2 gün 1 gece konaklamalı  tek kişilik odalarda kişi başı  Alaçatı Ot Festivali tur bedeli    265 TL                  
Fiyatlara dahil olan hizmetler
  • Araç içi ikramlar, 
  • Rehberlik hizmetleri.
  • 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu uyarınca yapılacak Zorunlu Seyahat Sigortası 
Fiyatlara Dahil Olmayan hizmetler
  • Ekstra diye belirtilen turlar,Program dışı geziler ve otellerdeki ekstra harcamalar.
  • Öğle ve akşam yemekleri, yemekler esnasında alınacak içecekler ,
  • Kişisel harcamalar  
Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat Sindbadtur tarafından sizlere sunulmaktadır.

Bu fırsat 7 Nisan-9 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek tur programı için geçerlidir.

Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon için telefon numarası : (0212) 530 63 51 - (0212) 530 63 51 

Fırsata; Çift kişilik odada kişi başı 1 gece oda kahvaltı konaklama, otobüs ile ulaşım, rehberlik ve otobüs içi ikramlar dahildir.

Turlarda Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 

İptal ve iade için tur kalkış tarihinden en az 7 gün önce acenteye bildirimde bulunulmalıdır. 7 günden sonrası için iade ve iptal kabul edilmemektedir.

Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Tur öncesi ve tur İçinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Sindbadtur sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Sindbadtur'da saklıdır. Turun iptali durumunda Sindbadtur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar

İsteyen dilediği kadar kupon alabilir. Birden fazla kupon alıp, sevdiklerinize de hediye edebilirseniz.

E posta adresinize 8 haneli Fırsat Kodunuz gelecek.

Gelen fırsat kodunu yazdırmanız yeterlidir. Bilet yerine geçecektir.

Mail gelmediğini düşünüyorsanız Spam,Junk ya da Önemsiz adlı mail kutularına bakınız.

Ya da dilediğiniz anda Fırsatlarım linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz

Rezervasyonu yapılıp onay verilen kodlar için iptal ve iade yapılamamaktadır...


"Fırsatlar hakkında diğer sorularınız ve kullanım koşulları okumak için Burayı Tıklayın."İLETİŞİM
Sindbadtur
TR
0212 530 63 51
Adresim :
Haberdar Olun
Email:  
Şehir: