Twitter
Balkanların Büyülü Üçgeninde 29 Ekim Bayram Coşkusu... 4 günlük "Yunanistan, Makedonya, Bulgaristan turu", konaklama, ulaşım dahil 699 TL yerine 349 TL
Ref No : 92451
349,00 TL
699,00TL
liste
%50
indirim
350TL
kazancınız
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
ÖNE ÇIKANLAR
Balkanların Büyülü Üçgeninde 29 Ekim Bayram Coşkusu...

Selanik(1 Gece), Ohrid(1gece), Sofya(1 Gece) 4 Gün\3 Gece Konaklamalı  

Toplam 4 Gün Plovdiv, Sofya,Ohrid, Üsküp, Selanik

Hareket Yerleri:
21.30 Kadıköy Evlendirme dairesi Önü
22.15 Beşiktaş Yıldız Camii Önü
22.45 Bakırköy İncirli Plaza Önü

1.Gün(İstanbul-Selanik)
Bakırköy’den hareketle Tekirdağ-Keşan karayolu takip edilerek ve gerekli molalar verilerek İpsala sınır kapısına varış. 

2.Gün (Selanik)
Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Dedeağaç-İskeçe-Kavala karayolu üzerinden devam ederek,sabah saatlerinde Selaniğe varıyoruz ve şehir turumuz başlıyor.

Selanik’te yapacağımız şehir gezimizde Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros kilisesini gördükten sonra Ulu Önder Atatürk’ün doğmuş olduğu evi ziyaret ediyoruz.

Selanik’te göreceğimiz diğer önemli tarihi eserler Rotanda, Galarius Zafer Takı, Zincirli Kule, Hamza Bey Cami, bedesten ve Beyaz Kule olacaktır.

Şehir turunun ardından dileyen konuklarımızla Selanik’in en güzel semtlerinden Kalamaria  semtinde denize karşı Lebi derya restoranımızda nefis bir öğle yemeği .(Ekstra 20 Euro)

Öğle Yemeğinin ardından Selanik’in en elit caddesi olan Tsmiski üzerinde yer alan otelimize yerleşiyoruz ve ardından serbest zaman.

Akşam dileyen konuklarımızın katılacağı şehrin en gözde tavernasında düzenlemiş olduğumuz bir greek gecesi eğlence programımız var(Ekstra 35 Euro); canlı Yunan müziği ve buzuki eşliğinde geleneksel yemekleri tadacağımız ve bir Yunan klasiği olan Ouzo’yu yudumlayacağımız bir eğlence şölenine katıldıktan sonra geceleme otelimizde.

3.Gün(Selanik-Manastır-Ohrid)
Sabah saat 07.00 sularında Niki(Yunan)-Medzitlia(Makedon)sınır kapısı işlemlerinden sonra Makedonya’ya geçiş ve sınır geçtikten yarım saat sonra Bitola’ya(Manastır) varış ve Manastır şehir turu:Balkanların en eski şehirlerinden biri olan tarih ve kültür cenneti olan bu şehirde Manastır Askeri İdadisi,Atatürk Anı odası, Saat Kulesi, Haydar Kadı, İshakiye Camileri, ünlü Şirok sokağı ve Elveda Rumeli dizisinin çekimlerinin yapılmış olduğu eski çarşı göreceğimiz ve tarihi havayı teneffüs edeceğimiz eşsiz yerlerdir.Manastır şehir turumuz sonrası Resne’ye hareket.

Küçük bir kasaba olan Resne’ye dilimizde halen sıklıkla kullanılan ‘’ Ne şehittir ne gazi, pisipisine gitti Niyazi’’ deyiminin kahramanı Niyazi Bey’in Paris Belediye Binasının mimarisi örnek alınıp inşa edilmiş konağını ziyaret ediyoruz.Resne molamızın ardından Ohrid’e hareket ve öğlen saatlerinde bütün göl manzarasına hakim otelimize yerleşiyor ve öğlen yemeğimizi isteyen konuklarımızla otelimizde alıyoruz.(Ekstra 10 EU). Yemekten sonra ise Ohrid şehir turumuz başlıyor. Turumuz esnasında Aya Sofya döneminden kalma antik tiyatro, Samoil Kalesi, Kiril Alfabesi’nin yaratıcıları olduklarına inanılan Saint Kirilles ve Metatios Anıtı, Çınar meydanı göreceğimiz yerler arasında.Şehir turunun ardından belli bir süre serbest zaman verdikten sonra dileyen konuklarımızla Ohrid Gölü tekne turu(Ekstra 10 EU) ve tekneyle St

Naum Katedralini ziyaret ve bu bölgede düzenlediğimiz folklör gösterileri de izleyeceğimiz müzikli yemekli Makedon Gecesi(Ekstra 35 EU).Gecenin ardından tekneyle göl kıyısında otelimizin iskelesine yanaşıyoruz ve konaklama otelimizde.

4.Gün(Ohrid-Üsküp-Sofya)
Sabah otelimizde aldığımız erken kahvaltı sonrası Makedonya’ nın başkenti olan Üsküp şehrine hareket ediyoruz.Yaklaşık 2 saat sonra vardığımız Üsküp’ de rehberimiz eşliğinde şehir turumuz başlıyor.

Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi,Türk Çarşısı, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır.

Eski şehir turunun ardından tanıdık ama farklı,bizim kültürümüzden ama evrenselleşmiş lezzetleri içeren öğle yemeğimizi alıyoruz.(Ekstra 10 Euro)

Yemeğin ardından Üsküp’ün modern çehresini yansıtan Skopje 2014 projesi kapsamında ki eserlerin yer aldığı bölgeyi ziyaret ediyoruz..

Burada geçen yıl açılışı yapılan devasa boyutta 22metre uzunluğu olan Büyük İskender Heykeli, Goce Dolceu Köprüsü , Aslan Heykelleri, Zafer Takı, Rahibe Theresa Müze evi, Karposh anıtı görülecek eserlerden başlıcalarıdır.

Turun ardından Bulgaristan sınırına doğru hareket edip yaklaşık olarak akşamüzeri saatlerinde Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya’ya varıyoruz ve şehir merkezine yakın olan otelimize yerleşiyoruz ve misafirlerimize serbest zaman tanıyoruz.Akşamsa turumuzun son gecesinde oldukça renkli olan Gala programımız var.(Ekstra 30 EURO)Farklı yörelerden Bulgar danslarını izleyip eşlik edeceğimiz, geleneksel lezzetleri kuzu çevirmeyi tadacağımız muhteşem Bulgar gecesinin ardından gece konaklama otelimizde. 

5. Gün (Sofya-Plovdiv-İstanbul)
Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.3000 yıllık tarihiyle dünyanın en eski kentlerinden biri olan Sofya’da başlıca tarihi eserler şehre adını veren StSophia heykeli, Aya Sofya Kilisesi,RotondaKilisesi,RusKilisesi,Başbakanlık ve Parlemento binaları, Alexander Nevski Katedrali, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii görülecek yerler arasındadır.Şehir turumuzu tamamladıktan sonra misafirlerimize başkentde alışveriş için belli bir süre serbest zaman verdikten sonra Plovdiv’e hareket ediyoruz. Öğlen saatlerinde vardığımız Plovdiv’de leziz bir öğlen yemeği molası veriyoruz(EKSTRA 15 EURO).Yemeğin ardından da şehir turumuz başlıyor.Öncelikle şehrin en hareketli caddesi olan Batenberg’i gezip bu cadde üzerindeki Cuma Camii ve Sveta Bogoroditsa kilisesini gördükten sonra eski şehir bölgesine geçip Balaban evi,Hindilyankonağı,ZlatioBoyaciev ve Balaban evlerini ziyaret ettikten sonra sınıra doğru hareket ediyoruz.

Akşam saatlerinde vardığımız Kapıkule sınır kapısında pasaport işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra gece saatlerinde vardığımız İstanbul’da tüm misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp bir başka MEGALO TOUR gezisinde görüşmek dileklerimizle vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil olanlar:
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Lüks otobüsler ile gidiş-dönüş ve ikramlar,
 • Bulgaristan’da 4*  SOFİA PRİNCESS HOTEL 1gece oda kahvaltı
 • Ohrid 1 gece oda kahvaltı konaklama 4*Hotel BİSER
 • Astoria Hotel Selanik’de 1 gece oda kahvaltı konaklama
Ücrete Dahil Olmayanlar:
 • Vize ücreti ve hizmet bedelleri 110 Euro
 • Yurt dışı çıkış harcı(15 TL)
 • Öğlen ve akşam yemekleri. Ve taverna programları.
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar. 
 • Acente hizmet ve Sınır geçiş hizmeti 50 Euro olup rezervasyonda acenteye ödenir.
 • Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası mecburidir ve acenteye ödenir.10 Euro(65 Yaş üstününf arkı ayrıca alınır.)
Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat Megola Tour tarafından sizlere sunulmaktadır.

Bu fırsat 25-29.10.2013 tarihinde gerçekleşecek turda geçerlidir.

Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon için telefon numarası : 0216 550 32 32

Turlarımız 25-29 Ekim tarihli kalkışlı Özel tur için geçerlidir.

Fiyatlarımız MegaloTour, katılımcı tek kişilik konaklama ve ulaşım fiyatıdır.

Toplam 1gece,çift kişilik odalarda kişi başı konaklama ve yolculuk bedeli  349TLdir.

Tura tek kişi katılacak olanlar 150 TL konaklama bedeli farkı alınır. 

0-2 yaş koltuk alınmadığı sürece ücretsizdir.

İki yetişkin yanında konaklayacak  3-12 yaş 300 TLolup acenteye ödenir ve sınır geçiş hizmet bedeli ödemez,Zorunlu seyahat sigortası acenteye ödeyecektir.

Satın alınan kuponlar 3 gün içinde rezervasyonu yapılmalıdır, rezervasyon yaptırdıktan 3 gün içinde iptal edilmeyen kuponlar kullanılmış sayılacaktır. 

Rezervasyon değişikliklerinin en az 14 gün öncesinden bildirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış
sayılacaktır.

Seyahat sigortası acenteye ödenir.(10 EURO)

Acente hizmet ve Sınır geçiş hizmeti 50 Euro olup rezervasyonda acenteye ödenir.

Katılımcıların pasaport  temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

Vize işlemleriniz için MegaloTour ile irtibata geçiniz. 0216 550 32 32 – 0216 550 08 08

Vizesi konsolosluk tarafından kabul edilmeyen veya vize reddi alanların vize harçları ve sigorta bedelleri konsolosluk banka hesabına yatırıldığı için iade edilememektedir.

Pasaportunda daha önce KKTC giriş damgası olanlar Yunanistan vizesi alamamaktadır.

Yeşil pasaport sahipleri için vize gerekmemektedir. 

Yurtdışı Seyahat Sağlık sigortasını tüm katılımcıların yaptırmaları gerekmektedir.

İsteyen dilediği kadar kupon alabilir. Birden fazla kupon alıp, sevdiklerinize de hediye edebilirseniz.

E posta adresinize 8 haneli Fırsat Kodunuz gelecek.

Gelen fırsat kodunu yazdırmanız yeterlidir. Bilet yerine geçecektir.

Mail gelmediğini düşünüyorsanız Spam,Junk ya da Önemsiz adlı mail kutularına bakınız.

Ya da dilediğiniz anda Fırsatlarım linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz

Rezervasyonu yapılıp onay verilen kodlar için iptal ve iade yapılamamaktadır...

Tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport olması zorunludur
İLETİŞİM
Megola Tour
TR
0216 550 32 32
Adresim :
Haberdar Olun
Email:  
Şehir: