Twitter
EKSTRA BEDELSİZ 2 gün 1 gece yarım pansiyon konaklamalı "Bursa-İznik-Mudanya-Trilye Turu" 189 TL!
29 Nisan 2017 tarihine kadar her Cumartesi hareketli tur programı için geçerlidir.
Ref No : 170067
189,00 TL
269,00TL
liste
%30
indirim
80TL
kazancınız
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
ÖNE ÇIKANLAR
BURSA İZNİK MUDANYA TRİLYE TURU

İznik Gölü, Ayasofya Müzesi, Yeşil Camii, İznik Arkeoloji Müzesi
Roma Tiyatrosu, Cumalıkızık Köyü, Trilye, Mudanya, Bursa , Ulu Camii, 
Osman Gazi Türbesi, Orhan Gazi Türbesi, Tophane Tepesi, Kapalı Çarşı,
Kozahan

Araç Kalkış Noktalarımız;

07.00 Bakırköy Boyner Önü
07.30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü 
08.00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
08.15 Kartal Yemek Center  
08.30 Çayırova Mc Donalds Önünden katılacak misafirlerimizle Eskihisar - Topçular feribotunu kullanarak araç içi ikramları eşliğinde İznik Gölüne doğru yola çıkıyoruz.

1. GÜN : İZNİK GÖLÜ - AYASOFYA MÜZESİ - GAZİ SÜLEYMAN PAŞA MEDRESESİ - LEFKE KAPISI - YEŞİL CAMİİ - İZNİK ARKEOLOJİ MÜZESİ - ROMA TİYATROSU - GEMLİK - CUMALIKIZIK KÖYÜ
Gezimize ilk olarak Marmara bölgesinin en büyük gölü olan İznik Gölü ile başlıyoruz. Antik dönemden günümüze kadar önemini koruyan, bir dönem Selçuklular'a da başkentlik yapmış İznik'e vardığımızda; hristiyanlık tarihi açısından büyük öneme sahip olan; 7. ve son konsilin toplandığı; ismi ''Kutsal Bilgelik'' anlamına gelen, bugün bir bölümü cami, bir bölümü müze olarak kullanılan Ayasofya Müzesi oluyor. Orhan Gazi tarafından camiye çevrilen eski kiliseyi gezerken, taban mozaikleri ve geçirdiği yangınlara rağmen görülebilen ilgi çekici freskleri fotoğraflıyoruz. Ayasofya'nın ardından antik dönemden kalma çini atölyelerini görerek, Osmanlı'nın ilk medresesi olan Gazi Süleyman Paşa Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Günümüzde İznik çinilerinin işlendiği ve sergilendiği küçük bir sergi sarayı konumundaki medresemizde çaylarımızı içip biraz soluklanacağız. Sonrasında tarihi İznik surlarının kıyısından şehrin dört büyük kapısından birisi olan; kapı olarak görebileceğimiz tek kapı olan Lefke Kapısını geziyoruz. Lefke Kapısı gezimizin ardından, küçük bir yürüyüşle, adını minaresindeki meşhur İznik çinilerinden alan, İznik'in en önemli Osmanlı eserlerinden birisi olan Yeşil Camiyi görüyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde hemen karşıda bulunan bugün İznik arkeoloji müzesi olan, restorasyon sebebiyle içine giremediğimiz Nilüfer Hatun İmareti ile ilgili bilgilerimizi de alıyoruz. Gezimiz şehrin roma döneminden kalan en önemli yapılarından olan Roma Tiyatrosuna doğru devam edecek. Osmanlı döneminde farklı amaçlara da hizmet vermiş olan roma tiyatrosunu rehberimizin anlatımı eşliğinde gördükten sonra, şehrin 4 büyük kapısı olan Yenişehir kapı'dan geçerek Gemlik'e devam ederken, köyler arasından göl manzarasıyla devam eden keyifli yolculuğumuzun sonunda Uludağ eteklerine kurulmuş 5 Kızık köyünden biri olan Cumalıkızık köyüne ulaşıyoruz. Osmanlı geleneklerini ve ev yaşamını günümüzde de sürdüren bu köy çok sayıda dizi ve sinema filmine de ev sahipliği yapmış. Köyde Arnavut taş kaldırımlı sokaklardan yürüyerek, hala içinde yaşam devam eden Osmanlı mimarisi evleri hakkında bilgi alıyoruz. Köy içinde yapacağımız yürüyüş esnasında turistik amaçlı gelen misafirlerine rağmen, hala sakince devam edebilen köy yaşamına şahit olacaksınız. Köy içerisinde köy kahvesinde veya bu eski evlerden birisinde çay kahve içebileceğimiz, köylülerin kendilerinin hazırlayıp sattıkları tarhana, erişte, ceviz reçeli, dağ çileği veya ahşap eşyalar gibi köye özgü alışverişlerimizi yaptıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltı :  Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır. (EKSTRA)
Öğle Yemeği : Bursa'da menü olarak alınacaktır. (EKSTRA) 
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama : Formback Termal Hotel vb.
Rota : İstanbul – İznik (140 KM), İznik – Bursa (85 KM)

2. GÜN : TRİLYE - TAŞ MEKTEP - FATİH CAMİİ - MUDANYA - MÜTAREKE EVİ - OSMAN GAZİ TÜRBESİ - ORHAN GAZİ TÜRBESİ - TOPHANE TEPESİ - ULU CAMİİ - KAPALI ÇARŞI - KOZA HAN
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından ''Melekler Adası'' dizisinin çekildiği ve tarihte İznik Konsilinden aforoz edilen 3 papazın kurduğu şehir olarak bilinen Trilye' ye varış. Mübadeleden etkilenmiş olan Trilye'nin o mistik havasını eski mimariler arasından yapacağımız keyifli yürüyüşle başlatıyoruz. Bugün belediyede sergi salonu, konferans salonu gibi amaçlara hizmet eden, Faruk Çelik Kültür Merkezi olarak bilinen, 1927’ye kadar taş mektebe de yan birim olarak hizmet vermiş olan eski kilise yapısını görüyoruz (belediyeden müsaitliği öğrenilerek). Kent içindeki yürüyüşümüzü; bölge için önemli bir eğitim yuvası olan, son zamanlara kadar da eğitime devam eden Taş Mektep'i görerek devam ediyoruz. Devamında ara sokaklardan geçerek tipik mimari içerisinden Aya Tadori ismiyle 16. yy yapısı bir kilise olarak inşa edilmiş olan Fatih Camii’ne ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde camiyi de gördükten sonra Trilye'deki gezimizi meşhur zeytinlerinden alabilmek için çarşıda vereceğimiz serbest zamanla bitiriyoruz. Bu sefer rotamızı eski konakları ve TBMM tarihi açısından önemi büyük olan Mudanya'ya çeviriyoruz. Kurtuluş Savaşı'nın silahlı mücadelesini sona erdiren Mudanya ateşkes mütarekesinin imzalandığı şehirde Mütareke evini gördükten sonra hemen önünde barış anıtının da yapıldığı binanın yan tarafında restore edilmiş olan görebileceğimiz eski mimari içerisinde fotoğraflarımızı aldıktan sonra şehirden ayrılıyoruz. Öğle yemeğimizi meşhur Bursa İskenderinden yiyerek değerlendireceğiz. Yemek sonrası Edirne alınana kadar Osmanlı devletine başkentlik yapmış ve ilk Osmanlı parasının bastırıldığı Bursa'yı gezmeye başlıyoruz. İsmini Bitinya Kralı Prusias'tan alan şehirde ilk durağımız Osman Bey ve Orhan Gazi'nin türbelerinin bulunduğu Tophane Tepesi olacak. Bursa manzarasına hakim bu tepede fotoğraflarımızı çektikten sonra, Yıldırım Beyazid tarafından yaptırılan Türk Tarihinin en büyük kapalı cemaat camisi konumundaki Ulu Camiyi ziyaret edeceğiz. Hacivat ve Karagöz'ün de yapımında çalışırken işleri aksattıkları gerekçesiyle idama mahkum edildikleri anlatılan Ulu Cami'nin içerisindeki şadırvanı, mimberi ve mihrabı ilgimizi çekecek. Ulu Camiden hareketle hemen yanındaki Kapalı Çarşı ve meşhur Koza Han'da alışveriş için mola vereceğiz. Mola sonrası son durağımız Çelebi Mehmet döneminde yapımına başlanmış ve kendisinin de türbesinin bulunduğu Yeşil Külliyesinden ayakta kalan Camii ve Türbe olacak. Bursa gezimizi noktalayarak dönüş yoluna geçiyoruz. Orhangazi, Yalova üzerinden dönerken Bursa'nın meşhur kestane şekerini ve diğer hediyeliklerinden alabilme imkanımız olacak bir alışveriş molası verdikten sonra, akşam saatlerinde İstanbul'a yola çıkıyoruz. Siz sayın misafirlerimizi diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz. 

Kahvaltı : Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Bursa’da yöresel menü olarak alınacaktır (EKSTRA)
Akşam Yemeği : Dönüş Yolculuğu esnasında tesiste alınacaktır (EKSTRA)
Konaklama : Bu gün dönüş günüdür. Konaklama yapılmayacaktır.
Rota : Bursa – Mudanya (30 KM), Mudanya – İstanbul (170 KM)

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 • 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar
 • Tüm Çevre Gezileri 
 • Otelimizde Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
 • Otelimizde Açık Büfe ve ya Set Menü 1 Akşam Yemeği 
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Otelde Yapılan Özel Harcamalar
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Ekstra Turlar
İKLİM
Bursa iklimi Akdeniz ile Karadeniz arasında bir geçiş niteliği göstermektedir. Kışların çok sert geçmediği ilde yaz dönemlerinde şiddetli bir kuraklık görülmemektedir. En çok yağış, kış ve ilkbahar aylarında olmaktadır. Merkez ilçenin yıllık sıcaklık ortalaması 14,4 derece’dir. İl merkezinde sıcaklık yılda 60,5 gün 30 derece üstüne çıkmakta, ortalama 33,6 gün ise 0 derece’nin altına düşmektedir.

TAVSİYELER Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, yapacağınız alışverişler için sırt çantası ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

KULLANILACAK ARAÇLAR
Turlardakullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.
38kişi ve üzeri Otokar Doruk  MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner
31kişiye kadar lüks  Otokar SultanMaxi
27kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
15kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlarkullanılır.
MERCEDESTRAVEGO & TOURİSMO
46+1koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat,biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.
NEOPLANTOURLINER & CITYLINER
46+1koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat,biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.
MANFORTUNA 
46+1koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılımutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvdoynatıcı
MİTSUBİSHİSAFİR 
46+1koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılımutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvdoynatıcı
OTOKARDORUK
38+1koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, SesSistemi,15 Lcd Tv
OTOKARSULTAN MAXİ
31+1koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi,15 Lcd Tv
ISUZUNOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN
27+1koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi,15 Lcd Tv
MERCEDESSPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER
15 + 1 koltuklandırma,Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi
Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat SSC Tur tarafından sizlere sunulmaktadır.

Özel günler HARİÇ; 29 Nisan 2017 tarihine kadar her Cumartesi hareketli tur programı için geçerlidir.

Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon için telefon numarası : 0216 566 63 63

Fırsat alınmadan önce Acente ile MUTLAKA iletişime geçilmelidir.

EXTRA ACENTE HİZMET BEDELİ YOKTUR.

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ
Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz yüzde 100 koşulsuz iade garantisi sunuluyor. 1,2 veya 3 gece konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 10 TL'dir. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 15 TL'dir. 

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Turlarımızda her gün iki sıra atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

MİSAFİRLERİN BU ŞARTLARI KABUL EDEREK SATIN ALIM GERÇEKLEŞTİRMESİ GEREKMEKTEDİR.

İsteyen dilediği kadar kupon alabilir. Birden fazla kupon alıp, sevdiklerinize de hediye edebilirseniz.

E posta adresinize 8 haneli Fırsat Kodunuz gelecek.

Gelen fırsat kodunu yazdırmanız yeterlidir. Bilet yerine geçecektir.

Mail gelmediğini düşünüyorsanız Spam,Junk ya da Önemsiz adlı mail kutularına bakınız.

Ya da dilediğiniz anda Fırsatlarım linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz

Rezervasyonu yapılıp onay verilen kodlar için iptal ve iade yapılamamaktadır...
İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutmayınız.


"Fırsatlar hakkında diğer sorularınız ve kullanım koşulları okumak için Burayı Tıklayın."İLETİŞİM
SSC Tur
TR
0216 566 63 63
Adresim :
Haberdar Olun
Email:  
Şehir: